Borusiji samo bod

Fudbaleri Borusije Dortmund uz dosta sreće izbjegli su poraz protiv posljednjeplasira nog Ingolštada. Debakl Leverkuzena, Bajern opravdao ulogu favorita.
 Ingolštad je imao priliku da upiše prvu pobjedu u Bundesligi ove sezone, ali je ispustio dva gola prednosti protiv Borusije.

Domaća ekipa odigrala je sjajno u prvih 45 minuta. Golovima Koena i Leskana Ingolštad je vodio sa čak 2:0.

Obamejang je u 59. minutu smanjio na 2:1, ali u istom minutu Leskano je uvećao prednost domaće ekipe na 3:1. Deset minuta kasnije Ramos je smanjio na 3:2, da bi u prvom minutu nadoknade Pulišić poravnao rezultat. Mogla je Borusija i do nevjerovatnog preokreta, Obamejang je u četvrtom minutu nadoknade propustio sjajnu priliku.

Bajern je rutinski nadigrao Borusiju Menhengladbah na "Alianc Areni".

Strijelci za domaću ekipu bili su Vidal i Kosta.

Rezultati: Leverkuzen - Hofenhajm 0:3 (0:1) Demirbaj 15, Vagner 49, Zuber 60 Herta - Keln 2:1 (1:0) Ibišević 13, Štark 74 - Modest 65 Ingolštad - Borusija Dortmund 3:3 (2:0) Koen 6, Leskano 24, 60 - Obamejang 59, Ramos 69, Pulišić 90+1 Darmštat - Volfsburg 3:1 (1:0) Ben Hatira 25, Klajnhesler 68, Sirigu 76 - Gomez 60 Frajburg - Augzburg 2:1 (0:0) Filip 66, Petersen 78 - Altintop 84 Bajern Minhen - Borusija Menhengladbah 2:0 (2:0) Vidal 16, Kosta 31.