Dženkins predvodio Zvezdu do pobjede u derbiju
Košarkaši Crvene zvezde savladali su 8.kolu ABA lige ekipu Partizana sa 83:72. Partizan je otvorio meč sa dvije trojke, a Dženkins ih je pratio, te uz još Mitrovićeve poene Zvezda je vodila sa 9:8. Nakon Hečerove nesportske razlika je bila +5, a „crno beli“ se vraćaju preko Koprivice, da bi Ratkovica trojkom donio vođstvo svojoj ekipi. Tada je Guduriću sviran nesportski faul, a Voltersu faul, te je Vanja Marinković četiri puta pogodio sa linije penala za 23:20. Suviše je šuteva promašio Partizan, bespotrebno su forsirali trojke, pa Zvezda koševima Dangubića i Mitrovića preokreće na 29:26. Bjelica se u tim trenucima razigrao i sa nekoliko ofanzivnih skokova, te trojkom u zadnjoj sekundi napada odvodi domaćina na 34:28. Serijom Dženkinsa i Simonovića, Zvezda stiže do +12, da bi Hečer trojkom postavio rezultat 48:39. U trećoj četvrtini šampion Srbije i ABA lige je igrao odlično, tjerao protivnika na greške i to maksimalno koristio. Dženkins je pokrenuo seriju, a ostali su odveli Zvezdu na +15. Jedino je Hečer u Partizanu bio raspoložen za igru. Radonjić je po prvi put na terenu zajedno ostavio Voltersa i Jovića, a trojkom Mitrovića domaći su stigli do +21. Partizan je uspio smanjiti serijom 5:0, te se u zadnjih deset minuta ušlo sa rezultatom 70:53. U zadnjoj četvrtini gosti su bolje zaigrali prišli na -12, ipak Zvezda je sa linije penala održavala prednost i na kraju slavila sa 83:72. Crvena zvezda je ostala jedina ekipa pored Budućnosti sa maksimalnim učinkom u ABA ligi sa osam pobjeda iz osam utakmica, dok Partizan ima dva poraza.