Istorijskih dvanaest golova u Dortmundu
Fudbaleri Borusije Dortmund i Legije iz Varšave „ispisali“ su istoriju u Ligi šampiona pošto su postigli najviše golova na jednom meču. Zamislite navijača Legije, da mu je neko prije duela sa Realom i Borusijom ponudio da će njegov tim postići sedam golova. Prihvatio bi bez razmišljanja, kao i svaki drugi navijač, ali sigurno ni u najvećim noćnim morama, ne bi mogao zamisliti da će nakon ta dva meča osvojiti samo bod i imali gol razliku -4. Legija je remizirala sa Realom 3:3, a onda je u Dortmundu bila dio istorije. Sve je otvorio Prijović u 10. Minutu, da bi Kagava za minut preokrenuo na 2:1, a dva minuta kasnije Sahin povećao na 3:1. Prijović je u 24.minutu ponovo zatresao mrežu „milionera“, da bi Dembele u 29.minutu vratio prednost domaćima na +2. Tri minuta kasnije Rojs je postavio konačnih 5:2 u prvom poluvremenu. U drugom dijelu viđeno je još pet golova, Rojs je u 52. minutu postigao svoj drugi gol, a pet minuta kasnije Kuharčik treći za Legiju. Onda je Paslak u 81.minutu povećao na 7:3, da bi Nikolić na asistenciju Radovića izjednačio rekord, po broju golova, Monaka i Deportiva iz 2003. godine kada su igrali 8:3. Konačnih 8:4 i novi rekord Lige šampiona postavio je Rojs u sudijskoj nadoknadi.