Efes u zadnjih pet minuta "razmontirao" Zvezdu
Košarkaši Anadolu Efesa savladali su u 9.kolu Evrolige ekipu Crvene zvezde sa 100:79. Poslije naporne sedmice gdje su savladali Bamberg u gostima i Emporio Armani u Beogradu, košarkaši Zvezdu gostuju Efesu u Istanbulu. Prošle godine su poraženi u zadnjim sekundama, a uzvratili su u Vršcu. Zvezda je otvorila meč serijom 6:0, ali domaći su uzvratili sa 7:0, te se nakon toga igralo koš za koš. Tim Dejana Radonjića je nakon kontri poveo sa 19:15, a nakon prvih deset minuta rezultat je bio 21:21. Na početku druge četvrtine predvodnici su bili Ertel i Gudurić, a Francuz je u tom periodu postigao šest poena, da bi Dženkins vratio prednost gostima. Tada Efes počinje igrati bolje u odbrani, dobar je u skoku i trojkom Osmana stiže do 41:31. Gudurić smanjuje na 43:38, da bi domaći sa linije penala vratili na +9, da bi Bjelica postavio konačnih 47:40 nakon dvadeset minuta. U drugom poluvremenu gosti prilaze na -4, ali su domaći u prektično jednom napadu uz nesportsku postižu šest poena i polako odlaze na +13.  Sa dvije trojke Dženkinsa Zvezda stiže na 64:60, ali domaći uzvraćaju sa tri uzastopne trojke i stižu do +13. „Crveno beli“ smanjuju na -10 pred zadnjih deset minuta. Zadnji period su otvorili Osman i Volters, a nakon trojke Amerikanca, to je nakon njega ponovio i Simonović i rezultat je bio 80:75. I umjesto da priđu još više, gostujući košarkaši nisu znali šta da rade u napadu, tri prodora kroz reket centri Efesa su zaustavili, što su iskoristili njihovi saigrači i napravili seriju 14:0. Na kraju su domaćini potpuno razbili četu Dejana Radonjića i slavili sa 100:79. Ekipa Velimira Perasovića postigla je 12 trojki i imala 43 skoka, dok je Zvezda imala samo 22. Najefikasniji na meču bili su Braun i Dženkins sa po 20 poena, Koton je imao 19, Ertel 17, Osman i Hanekat po 12, dok je na drugoj strani jedino još Gudurić bio dvocifren sa 14 poena.