Marin Aničić pogodio protiv Apoela
U prvom terminu Evropske lige u okviru 5.kola u okviru D grupe na stadionu Petrovski u Sankt Petersburgu, domaći Zenit pobijedio je izraelskog  Makabi Tel Aviv sa 2:0 a gostujuću ekipu igrao je reprezentatIvac BiH Haris Medunjanin do 81.minute. Makabi je na 3.poziciji sa četiri boda iza Zenita (15) i Dundalka sa četiri boda i malim šansama da se plasiraju u završnicu Evropske lige. U Astani, prvak Kazahstana Astana pobijedila sa 2:1 ekipu kiparskog APOELA sa 2:1. Gosti su poveli sa 0:1 (31), a reprezentativac Marin Aničić je poravnao na 1:1 u 59.minuti a Đorđe Despotović je postigao pobjedonosni gol u 84.minuti. Aničić je požutio u 89.minuti. Ovo je bio susret B grupe, Astana je na 3.mjestu sa pet bodova ispred Jang Bojsa sa četiri boda a iza APOEL – a devet i Olimpijakosa sa sedam.