Olimpijakos savladao Crvenu zvezdu
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Atini od ekipe Olimpijakosa sa 73:65 u 13. golu Evrolige. U duelu „crveno bijelih“ ekipa, trojkom Dženkinsa, Zvezda je povela sa 7:4. Ipak domaći su brz prešli u vođstvo i to najviše zahvaljujući Agravanisu. U jednom trenutku su domaći vodili sa +6, a  poenima Bjelice rezultat nakon deset minuta bio je 22:18. U drugoj četvrtini Lodžeski je pogodio tri trojke i odveo svoju ekipu na dvocifrenu prednost, dok je Zvezda za šest minuta postigla isto toliko poena. Tada uspjevaju Simonović i Kuzmić da smanje na -8, a i tim Dejana Radonjića je igrao bolje u odbrani. Imali su gosti nekoliko prilika da smanje razliku, ali u tome nisu uspjeli, te je Spanulis nakon kontre vratio na 43:32. Volters je smanjio na -9, da bi Agravanis postavio konačnih 45:34 nakon prvog poluvremena. I u nastavku se igralo kao i ranije, domaći su održavali prednost i povremeno je povećavali, tako su sredinom 3/4 četvrtine stigli do +15. Odbrane su bile veoma jake, te je tako rezultat u četvrtini bio 11:9, a u zadnja tri minuta poeni nisu postignuti. Početkom zadnje četvrtine Olimpijakos odlazi na +16, ali Zvezda smanjuje na -11 i propušta nekoliko napada da smanji na jednocifrenu razliku. Vratili su domaći na +15, da bi Jović trojkom spustio na 67:57. Kasnije Gudurić pogodio tri slobodna i smanjio na -7, a Grin povećava na 71:62. Na kraju je Olimpijakos slavio sa 73:65, a najefikasniji na meču bio je Lodžeski sa 18 poena, Grin je postigao 15, a Milutinov 11, dok je na drugoj strani Jović imao 16, Kuzmić 13, a Gudurić 12 poena. Crvena zvezda sada ima skor od pet pobjeda i osam poraza, a za dva dana u Beogradu dočekuje Real Madrid.