Mornar namučio Zvezdu
Košarkaši „Crvene zvezde“ pobjedili su na domaćem terenu ekipu „Mornara“, teže nego što se očekivalo, sa 82:71 i tako su stigli do 20. pobjede u ABA ligi. Tim Dejana Radonjića nastavio je seriju pobjeda u ABA ligi, ovoga puta bez Jovića, Kuzmića i Dangubića.  Zvezda je povela sa 6:2, a onda je Mornar napravio veliku seriju i nakon deset minuta vodio 23:9. Pojačali su „crveno-bijeli“ odbranu i uspjeli da smanje razliku na jednocifrenu, a na poluvremenu je bilo 43:36. Mornar je drugo poluvrijeme takođe počeo u sjajnom ritmu i poslije poena Vujoevića uz faul imao je +14 u 25. minutu (52:38). Uslijedila je velika serija Zvezde. Gudurić i Dženkins pokrenuli su je trojkama, a potom se uključio i Simonović i samo dva minuta kasnije bilo je 52:48. Do kraja četvrtine domaći su uspjeli i da povedu sa 57:56.  U nastavku je išlo sve po planu za Radonjićevu ekipu i prednost je veoma brzo otišla na +12.  Na kraju je bilo 82:71, a novi rekord ABA lige po uzastopnim pobjedama, Zvezda će pokušati oboriti u „večitom derbiju“ protiv „Partizana“ narednog vikenda. Najefikasniji na meču su bili Simonović i Voler sa po 15 poena, Dženkins je postigao 12, Tompson 11, a Tatum i Pavić po 10 poena.