"Đer" u finalu Lige šampiona bolji od "Vardara"
Rukometašice mađarskog „Đera“ po treći put su postale šampionke Evrope, pobjedom nad ekipom „Vardara“ 31:30 nakon produžetaka. Finale kakvo se samo poželjeti može, velika razlika, izjednačenja, produžeci, neizvjesnost. Na samom početku makedonski klub je imao prednost 1:0 i 3:2, ali nakon toga domaćin preuzima vođstvo. Sredinom prvog poluvremena dolazi do krize u napadu „Vardara“, preko deset minuta nisu postigle gol, što mađarska ekipa koristi i stvara +4. U drugom poluvremenu Lekić predvodi tim iz Skoplja ka izjednačenju, a do njega su mogle doći i sredinom poluvremena. Čak tri napada su propustili za -1, što zbog nepreciznih šuteva, što zbog sjajne Grimsbo. Ipak pred sami kraj stižu do poravnjanja od 24:24, a u produžetke se otišlo sa rezultatom 26:26. Dodatnih deset minuta „Đer“ otvara serijom 3:0, ipak Andrea Lekić prvo asistira, onda postiže fenomenalan gol, te je na kraju izborila sedmerac za -1. Domaća ekipa je povela sa 31:29, „Vardar“ je smanjio, a onda je „Đer“ držao loptu cijelih 45 sekundi do kraja utakmice i tako po treći put postao prvak Evrope. Najefikasnija na meču bila je Gerbic sa sedam golova, Mork i Grot su postigle po šest, koliko su na drugoj strani postigle i Althaus i Lakambre, dok su Andrea Lekić i Penezić imale po četiri gola. Treće mjesto je osvojila ekipa „Bukurešta“ pobjedom nad „Budućnosti“ od 26:20.