Nove pobjede srpskih reprezentacija
Odbojkaške reprezentacije Srbije u obje konkurencije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Tim Zorana Terzića ostvario je i treću pobjedu na turniru u Poljskoj, a kao i prethodne rivale i Kipar su savladale sa 3:0 (25:10, 25:12, 25:15). Olimpijske vicešampionke potpuno su dominirale na terenu, a protivniku su dopustile samo 37 poena. Najefikasnija na meču bila je Ana Bjelica sa 11 poena, poen manje je imala Jovana Stevanović, a kod Kipra Zakačiu osvojila je sedam poena. Sa druge strane i odbojkaši su bili ubjedljivi sa 3:0 protiv Danske, ali meč nije bio nimalo lak. U prvom setu slavili su sa 25:23, da bi u drugom bila viđena prava drama. Vodili su Danci sa 16:12, ali su srpski odbojkaši preokrenuli i nakon mnogo propuštenih set lopti, osvojili su set rezultatom 34:32. Na kraj treći dio meča je bio najlakši i tu je tim Nikole Grbića slavio sa 25:19. Najefikasniji na meču bili su Bonesen i Nielsen sa po 15 poena, kod Srbije Atanasijević je osvojio 14, Petrić 12, a Lisinac deset poena. Odbojkaši Srbije sutra od 17:30h igraju protiv Švajcarske, a odbojkašice pola sata kasnije protiv Slovačke.