Dva srpska dvosjeda u finalu Svjetskog kupa
Dvije srpske posade u K2-1000 metara plasirale su se u finale Svjetskog kupa u kajaku u mađarskom Segedinu. Olimpijski vicešampioni Milenko Zorić i Marko Tomićević pobjedili su u polufinalnoj trci sa vremenom 03:11,509, dok su Dejan Pajić i Ervin Holpert u svojoj polufinalnoj grupi bili drugi sa vremenom 03:11, 807 i to im je bilo dovoljno da se plasiraju u sutrašnje finale (10:58h). Milica Starović i Nikolina Moldovan ušle su u B finale trke K1-500m, pošto su u svojim polufinalnim grupama osvojile treće, odnosno četvrto mjesto. U K1-1000m, Dragan Hančovski je zauzeo šesto mjesto u polufinalu i plasirao se u C finale. U poslijepodnevnom terminu na programu su kvalifikacije u jednosjedima n 200 metara gdje će učešće uzeti Milica Starović, Nikolina Moldovan, a kod muškaraca Marko Dragosavljević i Marko Novaković, dok će se u K2-500m takmičiti mlade Biljana Reljić i Marija Dostanić.   (Foto: Kajakaški savez Srbije)