Izvrsni Matija Drljić postigao pet golova

Juniori Željezničara ubjedljivo su savladali ekipu Podrinja u Janji rezultatom 7:2. Tako su zabilježili treću pobjedu u isto toliko odigranih utakmica. Iskazali su ambiciju da se bore sa Drinom iz Zvornika za doigravanje za plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. Petostruki strijelac u ovoj utakmici bio je izvrsni Matija Drljić. Po jedan gol su postigli Sergej Milačak i Enes Škrebo. Golove za domaću ekipu Podrinja postigli su Amar Mehmedović i Amar Karjašević. Treba reći da su domaći poveli 2:0 a onda su do kraja susreta primili sedam golova.
Kadeti su takođe bili ubjedljivo slavili su 5:1 i upisali su drugu pobjedu u tri utakmice. Za Željezničar su pogađali Stefan Kršić i Luk Cvjetković po dva ola, dok je jedan gol djelo Almina Kremića. Gol za Podrinje postigao je Tarik Berbić.

JUNIORI:

PODRINJE - ŽELJEZNIČAR 2:7 (2:1)

Strijelci: 1:0 Mehmedović u 27, 2:0 Karjašević u 38, 2:1 Drljić u 39, 2:2 Drljić u 50, 2:3 Drljić u 58, 2:4 Drljić u 66, 2:5 Milačak u 73, 2:6 Drljić u 76, 2:7 Škrebo u 79.minutu. Stadion: Podrinje. Gledalaca: 80. Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina). Pomoćnici: Vladimir Divčić i Nemanja Jovanović (oba iz Bijeljine). Delegat: Rade Vučković (Bijeljina). Žuti kartoni: Dragičević, Mehmedović (Podrinje), Nikodin Ilić, Kovačević, Stevanović (Željezničar).
PODRINJE: Elmir Ibrahimović, Zoran Jelić, Selmir Karjašević, Đorđe Dragičević, Haris Gutić, Anes Ćelahmetović, Amar Mehmedović, Salih Pobrklić, Amar Karjašević (od 65.minuta Radisav Ivanović), Božo Perković, Meho Hajduković.
ŽELJEZNIČAR: Dražen Spasojević (od 82.minuta Dražen Stojanović), Nikodin Ilić, Haris Kovačević, Ranko Predojević, Sergej Milačak, Tarik Bačinović, Matija Drljić, Edvin Ibričić ( od 46. Dalibor Josić), Dragoljub Ilić (od 46. Stefan Popović), Mihailo Stevanović (od 80. Lazar Zarić), Enes Škrebo. Trener: Srđan Ostojić.
Igrač utakmice: Matija Drljić (Željezničar)

KADETI:

PODRINJE - ŽELJEZNIČAR 1:5 (0:1)

Strijelci: 0:1 Stefan Kršić u 10, 0:2 Kremić u 43, 1:2 Berbić u 54, 1:3 Cvjetković u 68, 1:4 Cvjetković u 71, 1:5 Stefan Kršić u 74.minutu. Stadion: Podrinje. Gledalaca: 80. Sudija: Vladimir Divčić(Bijeljina). Pomoćnici: Vasilije Milošević i Nemanja Jovanović (oba iz Bijeljine). Delegat: Rade Vučković (Bijeljina). Žuti kartoni: Hamzić, Almir Mehmedović (Podrinje), Stefan Kršić (Željezničar).
PODRINJE: Kenan Mehmedović, Ahmed Trebinčević (od 52.minuta Aldin Alić), Bećir Prosičanović, Bojan Stjepanović, Dženan Hamzić, Hamza Osmanagić, Branimir Vujić (od 46. Mahir Karijašević), Almir Mehmedović, Tarik Berbić, Benjamin Adamalić (od 32. Aldin Adanalić), Anis Karjašević.
ŽELJEZNIČAR: Radoslav Đurđić (od 71.minuta Selmir Bajrić), Srđan Kršić, Jovica Iličić, Aleksa Radovanović, Kristijan Jaćimović, Marko Đorđević (od 41. Nikola Petković), Stefan Kršić (od 74. Marko Kiperović), Benjamin Ibrahimović, Josip Bejić (od 71. Ognjen Mićić). Trener: Nikola Mikelini.
Igrač utakmice: Stefan Kršić (Željezničar)

Igman 1 : 4 Radnik (H)
Sloga : Željezničar
Zvijezda 09 0 : 2 Željezničar Sport team
Tuzla City : Sarajevo
Široki Brijeg 3 : 2 Velež
Zrinjski 5 : 0 Krupa
Radnik 2 : 0 Kozara