Jelisavac: Na ovu ekipu treba ozbiljno računati

Na početku nove prvoligaške sezone u Republici Srpskoj fudbaleri Rudar Prijedora doživjeli su poraz (0:2) u Derventi protiv Tekstilac Korta. Bez obzira na negativan rezultat šef stručnog štaba Zlatko Jelisavac je zadovoljan i optimističan, kada je u pitanju pogled u budućnost i naredne utakmice. -U utakmici u Derventi smo pokazali da na ovu ekipu treba, najozbiljnije, računati. Ušli smo u utakmcu sasvim korektno, ali desio se taj detalj, da kažem nesrećna situacija, kod prvog gola dva igrača u odbrani su lošije reagovala, bukvalno su asistirali igraču protivnika, pa Rastoviću nije bilo teško da postigne evrogol. Taj gol nas nije omeo, imali smo dobar posjed lopte, a onda je Aleksandar Vojinović prestrogo isljučen. Ostali smo rano bez igrača koji je vrlo značajan za naš tim, kao pojačanje se pokazao u pripremnim susretima. Raduje me to da do poluvremena nije se osjetio igrač manjka na terenu u našim redovima, a domaćin nije za taj period uputio nijedan udarac. Pokušavali smo da igramo, dogovor je bio da pokušamo da dođemo do dobrog rezultata, mislili smo da je dovoljan i jedan bod koji bi nas zadovoljio s obzirom na igrački hendikep. Kontrolisali smo igru, domaćin je prijetio iz kobtanapada, a posljednjih desetak minuta sve snage smo usmjerili da dođemo do pogotka. Nažalost, nismo u tome uspjeli, imali smo tri ili četiri prilike, a u 93. minutu naša ofanzivna i otvorena igra je kažnjena - rekao je šef stručnog štaba Rudar Prijedora Zlatko Jelisavac. On je posebno zadovoljan činjenicom da njegovi mladi igrači, uprkos svim događanjima na terenu, nisu klonuli duhom i predali se unaprijed. -Raduje činjenica da momci koji su nastupili dali maksimum. Imali smo u ekipi četiri igrača rođene 1997. i 1998. godine, ušli su hrabro da pomognu, nadam se da se neće se na ovome stati već da će pružiti dobru igru i protiv Slavije. U ovom momentu za nas je velika stvar što su ti momci hrabro ušli u meč, nadigravali se, igrali... Posebno me hrabri to da smo sa igračem manje igrali 65 minuta, ali se to nije osjetilo na terenu. To govori mnogo toga da je dobro , da smo svježi i da će mladost uvijek dati svoj maksimum. Ove momke moramo čuvati. Najbitnije je da osvojimo prvi bod i dođemo do pobjede zbog samopuzdanja. Nadam se da će tako biti protiv Slavije u narednoj utakmici u kojoj opet gostujemo - dodao je Jelisavac. U Derventi nije igrao napadač Rastko Rokvić koji se povrijedio, a u Rudar Prijedoru ističu da bi viljeli da se pojačaju i na golmanskoj poziciji. -Poslije prve utakmice teško je dati generalnu ocjenu o golmanu Petroviću, svi, pa tako i on, zasluzuju da dobiju šansu. Svjesni smo da će biti oscilacija. Treba stati iza svih tih mladih igrača, i podržati ih, oni će nam, to na terenu, siguran sam, vratiti višestruko. Nažalost, ratko Rokvić se povrijedio prije početka prvenstva tri dana. Nadam se da će se vrlo brzo oporaviti i biti nam na raspolaganju - optimističan je Jelisavac. Na kraju je strateg šriejdorskog prvoligaša zahvalio se i vjernim navijačima „Alkohol bojsima“. -Posebno bih istakao naše vjerne navijače koji su nas bodrili protiv Tekstilac Korta i dali nam sigurnost, bodrili nas svih 90 minuta. I pored poraza poslije utakmice pozdravili su momke što nam mnogo znači u idućem periodu jer znamo da ćemo ih imati sa sobom u nastojanjima i teškoj situaciji da dođemo do željenog cilja i ostvarimo postavljene takmičarske ambicije - istakao je na kraju Zlatko Jelisavac, trener Rudar Prijedor. Tekst i foto prijedor24h.com

Famos : Velež
Drina (Z) : Ljubić
BSK : Sloboda (MG)
Sutjeska : Rudar Prijedor
Borac : Laktaši
Leotar : Drina HE
Zvijezda 09 : Kozara
Slavija : Sloboda (NG)