Rudar se sladio u Istočnom Sarajevu
Fudbaleri Rudara iz Prijedora su danas u posljednjem meču 2. kola Prve lige Republike Srpske savladali Slaviju u Vojkovićima sa 2:1. U jednoj vrlo skromnoj fudbalskoj predstavi koji su pružili i jedni i drugi bolje su se snašli gosti i na kraju u Prijedor nose tri vrijedna boda. Ipak nije tako krenulo. Miloš Đorđević je probio po desnoj strani u osmoj minuti i uputio prizeman pas ka Anelu Salkoviću koji pogađa mrežu Nemanje Petrovića za 1:0. Prije toga, Duško Radosavljević je iz slobodnog udarca sjajno tukao, međutim Nemanja Petrović je iz rašlji izvadio tu loptu i izbacio je u korner. Činilo se da je Slavija spremna da nagazi Rudara i da im nanese ubjedljiv poraz međutim od tada se sve na terenu promijenilo. Slavija se povukla, a Rudar je počeo da igra fudbal. Nije ni Rudar nešto previše pokazao, ali su ipak bili čvršći, a to im je dopustio i danas vrlo loši sudija Miloš Gigović iz Gradiške, i nisu dozvoljavali lako domaćim fudbalerima da priđu golu Nemanje Petrovića. Praktično, od tada Slavija nije imala neku ozbiljniju priliku sve do drugog poluvremena. Sa druge strane ni Rudar nije uspio da stvori izglednu priliku pred golom kapitena Miloša Kubure, i prijetili su uglavnom sa distance. Prvo je Kubura vrlo dobro reagovao nakon šuta Bojana Burazora, ali u 23. minutu nije imao šanse. Povukao je danas jedan od boljih pojedinaca u Rudaru, Bojan Burazor, loptu, i šutirao sa nekih dvadeset pet metara, a u nameri da izblokira udarac Aleksandar Pušara je samo kači i potpuno mijenja pravac i lopta završava u drugom uglu gola Kubure. U nastavak susreta Slavija ulazi nešto agilnije. Igrala se 55. minuta utakmice kada je Miloš Gigović,a to mu nije prvi put u meču, odmahnuo rukom kada je trebao svirnuti za Slaviju. Bio je Đorđević u prodoru, a defanzivac Rudara očigledno u kaznenom prostoru igrao rukom i spriječio nastavak akcije Slavije, međutim Gigović je pustio da se igra nastavi. Sve do šezdeset pete minute nije bilo prilika, a onda uzbuđenja pred oba gola. Prvo Kubura uz dosta poteškoća odbija jednu loptu, na nju natrčava Jaćimović, ali Aleksandar Pušara u posljednjem trenutku blokira taj udarac. U narednom napadu Slavija ima priliku. Miloš Đorđević je probio po desnoj strani i centrirao za Anela Salkovića, a ovaj glavom tuče pravo u Petrovića. Odmah iza toga nova sporna situacija. Marko Milenković je odlično šutirao, Petrović na kratko odbio loptu, a u trenutku kada je Salković krenuo da šutira sa leđa ga ruši defanzivac gostiju, no za Gigovića je to bilo obostrano guranje pa je pokazao da se igra nastavi. I onda u 82. minutu potez meča. Izgubili su fudbaleri Slavije jednu loptu na dvadeset pet metara od svog gola. Draško Lolić je odlučio da šutira i evrogolom pogodio suprotne rašlje Miloša Kubure za veliko slavlje gostiju. Do kraja utakmice Slavija prijeti još samo jednom. Igrala se 90. minuta. Lijevi bek "Sokolova", Igor Stepančev je šutirao, a ponajbolji pojedinac Rudara danas, Nemanja Petrović, krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Nakon drugog kola Rudar ima tri boda, dok je Slavija ostala na bodu osvojenom u Banja Luci prošlo kolo. SLAVIJA – RUDAR  PRIJEDOR  Sportski centar Vojkovići Gledalaca: 300 Sudija: Miloš Gigović (Gradiška) Strijelci: 1:0 Salković 9, 1:1 Burazor 23, 1:2 Lolić 83 Žuti kartoni: G. Marković, M. Marković, Stepančev, Milenković (Slavija), Marić, Petrović (Rudar) Slavija: Kubura, M. Marković, G. Marković, Stepančev, Pušara, Konjhodžić, Radosavljević (od 74. Salčin), Đorđević, Bjeloš (od 62. Stojanović), Milenković, Salković (od 77. Asentić)   Trener: Branislav Berjan Rudar: Petrović, Lajić (od 71. Dalić), Burazor, Šakić (od 75. Lolić), Davidović, Kovljen, Ćatić, Milinković, Jaćimović, Gavranović, Marić (od 80. Miličević)   Trener: Zlatko Jelisavac

Famos : Velež
Drina (Z) : Ljubić
BSK : Sloboda (MG)
Sutjeska : Rudar Prijedor
Borac : Laktaši
Leotar : Drina HE
Zvijezda 09 : Kozara
Slavija : Sloboda (NG)