Snažan otpor Jajčana na Grbavici

Na svom prvom gostovanju na Grbavici, gosti iz Jajce krenuli su otvoreno, izveli dva kornera, ali domaćin je prvi došao u vodstvo. Rašić je oborio Miroslava Stefanovića u kaznenom prostoru, sudija Skakić je pokazao na bijelu tačku a precizan je Ivan Lendrić, prvi strijelac ekipe sa  Grbavice. U 31.minuti nova šansa za Željezničar, Lendrić je glavom prebacio ali je Križman zamalo zakasnio. Iako su gosti prijetili, Željezničar je povećao vodstvo u 42 minuti. Najagilniji u redovima Željezničara,  M. Stevanović je idealno uposlio Sandija  Križmana, koji je poslao loptu iza Fejzića. U drugom dijelu nastavio sa napadima, ali goste izdržavaju napade i pokušavaju kontrom iznenaditi. U 57.minuti, Stevanović je uposlio Radinovića, koji je snažno šutirao a Fejzić je izvanrednom paradom izbacio loptu ispod prečke.  U 66.minuti najbolji igrač susreta Stefanović sam je izašao ispred Fejzića ali lopta prošla tik pored stative. Gosti se nisu predavali, domaći kao da su se uspavali i rezervista Stefan Smiljanić uspio je iznenaditi golmana Kjosevskog i smanjio na 2:1. Nakon gola gostiju, bilo su po dvije šanse na obje strane, ali nije bilo promjene. U 85.minuti Miroslav Stefanović je iz slobodnjaka za 20 metara pogodio prečku. ŽELJEZNIČAR – METALEŽE 2:1 SARAJEVO Stadion Željezničara na Grbavici. Gledatelja 2000. Sudija: Dragan Skakić (Gradiška) . Pomoćnici: Damir Lazić (Brčko) i Dalibor Hrstić (Ljubuški). Četvrti sudija: Zoran Soknić (I. Sarajevo). Delegat: Ivica Galić (Mostar). ŽUTI KARTONI Marković, Radinović (Željezničar), Smajić (Metaleže)  STRIJELCI: 1:0 Lendrić (10.pen), 2:0 Križman (42), 2:1 Smiljanić (75). ŽELJEZNIČAR: Kjosevski , Bokačini, Kosorić , Memija , Marković  (76. Šelerović ), Blagojević , Stanić , Lendrić  (80. Beganović ), Radinović , Križman  (72. Lazić ), M.Stevanović . Trener Slavko Petrović. METALEŽE: Fejzić , Bibić , Kovač , Smajić , Helvida , Dujaković , Sakan  (62. Durak ), Rašić , Radulović , Stakić , Popović  (74. Smiljanić ). Trener Nermin Bašić. IGRAČ UTAKMICE Miroslav Stefanović (Željezničar).

Posušje : Radnik
Borac : Sarajevo
Željezničar : Zrinjski