Sokocani savladali Student na velikom povratku u elitu
sokolac-2Posle pet godina Sokolac ce imati ponovo predstavnika u prvoj ligi Republike Srpske u kosarci.Istoimeni klub je na startu prvenstva na svom parketu savladao proslogodisnjeg finalistu ekipu SKK Studenta rezultatom 80:69. Sokolac je mnogo bolje usao u ovaj duel, sredinom prve cetvrtine domacini kosarkasi prave seriju od 12-1 i kraju prvog kvartala igre imaju +12 bilo je 28:16.Predvođeni fenomenalnim Pajićem u drugom periodu igre domaćin stize i do najveće razlike na meču (43:27) a na poluvrijeme odlazi sa prednošću od 12 poena razlike (40:28). Početkom drugog poluvremena kao da su se ekipe zamjenile na parketu,gosti serijom trojki (ubacili su ih cetiri u ovom periodu igre) stizu do poravnanja rezultata,a pred poslednjih deset minuta  ulaze sa minusom od tri poena. U poslednjoj četvrtini Sokolac je zaigrao mnogo bolje,sredinom tog perioda ponovo pobjegao na deset poena razlike i rijesio pitanje pobjednika u ovome mecu,za na kraju konačnih 80:69 u korist domaćeg sastava. Kod domaćina najefikasniji su bili Pajić sa 28 i Pečenica sa 17 poena,dok kod gostiju su se istakli Pavlović sa 18 i Lončar sa 12 poena.U narednom kolu Sokolac gostuje kod Tesliča dok ce Student dočekati ekipu HEA na svom parketu. KK Sokolac-SKK Student 80:69 (28:16,17:17,16:25,19:11) KK Sokolac:Milidrag 11,Koprivica,Pečenica 17,Gordić,Pajić 28,Planinčić,Jovović,Đerić 10,Kosorić,Pilindavić 14,Borovčanin,Tamburić. SKK Student:Bojović 5,Vukotić,Cumbo 5,Đukarić 2,Lukić 12,Nikolić 5,Pavlović 18,Komnenović,Milaš,Lončar 12,Tomić 10,Rajković.