Sokolac slomio Borac za deset minuta
Kosarkaši Sokoca zabiljezili su jos jednu  pobjedu,i zadrzali tako maksimalan učinak pred gostovanje Radniku glavnom konkurentu za titulu.Ovoga puta domaćin je bio bolji od Banjalučkog Borca rezultatom. 88:80 (20:16,32:11,21:27,15:26). Iako rezultat ne govori tako bila je ovo jos jedna rutinska pobjeda Sokočana za petu iz isto toliko mečeva.Sve sto su gostujući košarkaši uspjeli da urade bilo je vodjstvo od 15-5 sredinom prvog kvartala .Proigrao je Sokolac onako kako zna napravio ogromnu seriju od (47-12) stekao prednost na poluvremenu od velikih 25 poena razlike i tako već tada riješio pitanje pobjednika. Drugo poluvrijeme je bilo rutinsko odrađivanje posla domaćih košarkaša,trener Igor Krsmanović dao je šansu i momcima 1999 i 2001 godište da igraju veći dio drugog poluvremena sto su Banjalučani iskoristili i do kraja uspjeli da u velikoj mjeri ublaže poraz. Kod Sokoca najjefikasniji su bili Pečenica sa 18 i Đerić 14,dok se kod gostiju istakli najviše Nikolić sa 21 i Barbarez sa 19 (pet trojki).U narednom kolu Sokolac gostuje u Bijeljini,Radniku u derbiju kola dok Borac čeka HEO.