19.11.2016 prnjavor.info

Ljubić stao u Novom Gradu

U okviru 15. kola Druge lige Republike Srpske, fudbaleri prnjavorskog Ljubića gostovali su danas u Novom Gradu, gdje su poraženi od Slobode 2:1.

Sloboda je bila apsolutni favorit, ali su do pobjede došli teže nego što se to očekivalo. Iako su Prnjavorčani na susret putovali sa 13 igrača, favorizovanoj Slobodi su pružili dostojanstven otpor. Mreže su mirovale do 34. minuta, kada su domaći pogotkom Vraneševića došli u vođstvo od 1:0. Domaći fudbaleri dobro su otvorili drugo poluvrijeme. U 53. minuti pogotkom kapitena Saše Kovačevića, Sloboda dolazi do prednosti od 2:0. Autogolom Vujčića u 71. minuti Ljubić je smanjio rezultat na 2:1. Do kraja susreta mreže su mirovale, domaći fudbaleri su čuvali prednost, dok gostujući igrači nisu imali snage da izjednače rezultat.

Danas su odigrana tri susreta Druge lige, dok je ostalih pet na rasporedu sutra. Ekipa Slobode nalazi se trenutno na drugoj poziciji sa 29 osvojenih bodova, dok je Ljubić 12. sa 15 osvojenih bodova.