Kad neće neće: Čelinac prokockao četiri gola prednosti u završnici
Kad neće neće. Tako bi se najbolje mogla opisati igra "Čelinca" ove sezone. Sve su imali momci iz Čelinca u ovom meču na svojoj strani. Vodili su i po četiri razlike, ali na kraju MNK "Sofić" kući nosi bod.
U vrlo uzbudljivom meču "Čelinac" i "Sofić" su u okviru sedmog kola Premijer lige BiH podijelili bodove, 6:6. Već u drugoj minuti Slaven Matijašević dovodi domaće u vođstvo. Sve do pred sami kraj poluvremena stajao je taj rezultat, a onda mrežu gostiju pogađa Janko Kokić. Kada su Slađenko Janković i Janko Kokić u prvih met minuta nastavka zatresli mrežu gostiju za velikih 4:0 niko nije ni pomislio da može doći do nekog drugog ishoda osim pobjede domaćina. Gostima tračak nade daje Slađenko Janković autogolom u 26. minutu, ali odmah zatim isti igrač ispravlja grešku i po meti put matira goste. Bilo je to 5:1 na 13 minuta do kraja. I onda slijedi ogroman pad u igri. Emir Milanović dva puta trese mrežu u 29 i 31. minutu meča. Zatim Čedomir Ćulum postiže autogol i za tili čas gosti dolaze na -1. Ponovo je izgledalo nemoguće da domaći prokockaju prednost kada je u 36. minutu Džombić pogodio za 6:4. Ali desilo se i "nemoguće". Ponovo Emir Milanović, a zatim i Benjamin Avdić još dva puta tresu mrežu za, u ovoj utakmici za njih ogroman bod. KMF ČELINAC - MNK SOFIĆ 6:6 (2:0) Dvorana u Čelincu Gledalaca: 50 Sudije: Igor Puzović (Travnik) i Alen Velić (Bugojno) Strijelci: 1:0 Matijašević 2, 2.0 Kokić 18, 3:0 S. Janković 23, 4:0 Kokić 25, 4:1 S. Janković 26 (ag), 5:1 S. Janković 27, 5:2 Milanović 29, 5:3 Milanović 31, 5:4 Ćulum 35 (ag), 6:4 Džombić 36, 6:5 Milanović 38, 6:6 Avdić 40 Žuti kartoni: Orašanin, Dragojević, Džombić, Radosavac (Čelinac), Milanović (Sofić) Čelinac: Stanivuković, Matijašević, Radosavac, S. Janković, Kokić, Džombić, Remić, Dragojević, Ćulum, Orašanin, Todorović, Kljunić, E. Janković, Živković  Trener: Milan Kljunić Sofić: Hakalović, Kovač, Cerovina, Milanović, Ramić, Šetka, Avdić, Sarajlić, Bunar  Trener: Enez Crnalić