Magliću bodovi u Bileći

Odlična utakmica odigrana je večaras u Bileći. Nažalost, malobrojni gledaoci, mogli su da uživaju u kvalitetnoj i izjednačenoj odbojkaškoj predstavi, u kojoj su se za nijansu bolje snašle i zasluženo trijumfovale gošće iz Foče. Domaće su odlično počele meč, imale konstantnu prednost tokom prvog seta i predvođene kapitenom Anđelom Biberdžić došle do sigurnih 25:20. Prava drama viđena je u drugom setu. Tokom čitavog trajanja, nijedna od ekipa nije stekla osjetniju prednost. Bilo je dosta sjajnih poteza kako u napadu, tako u odbrani. Set loptu nisu iskoristile domaće igračice, dok su gošće iskoristile svoju drugu set loptu i trijumfovale sa 27:25. Dobru rolu u ovoj dionici pružila je srednji bloker Vuković. [gallery order="DESC" bgs_gallery_type="slider" bgs_gallery_skin="light" ids="91886,91887,91888,91889,91890"] I nastavak utakmice donosi neizvjesnost, a gošće se ipak bolje snalaze u završnici oba seta, posebno dobro odigravši u odbrani, u čemu je prednjačila libero Krunić. Donekle su im u tome pomogle i domaće odbojkašice, koje su napravile nekoliko grešaka u napadu. Sa nova tri boda odbojkašice Maglića su se učvrstile na drugom mjestu na tabeli, istakavši najozbiljniju kandidaturu za najviši plasman preed plej of. Domaća ekipa ostala je na četvrtom mjestu prvoligaške tabele, i bilo bi pravo čudo da se ne plasira u doigravanje za prvaka R. Srpske. OK ’’Hercegovac’’ (Bileća) – OK ’’Maglić’’ (Fočaa) 1:3 (25:20; 25:27; 20:25; 21:25;) ’’Univerzalna sportska dvorana’’,Gledalaca: oko 50Prvi sudija: Nikola Kozić (Ljubinje), Drugi sudija: Dragan Pešut (Ljubinje), Delegat-kontrolor: Ivica Peter (Foča) OK ’’Hercegovac’’: Bojović B., Vukoje, Vujović, Šarenac, Dutina Mi., Bojović M., Kapor, Albijanić A., Biberdžić J., Biberdžić A., Albijanić N., Dutina Ma., Trener: Gorica Đorđević OK ’’Maglić’’: Pejović, Kapuran, Perišić, Krunić, Fundup, Ivanović, Vuković, Šijaković, Mićević, Pljevaljčić, Jegdić, Mališ, Trener: Vlado Vuković

Drina : Maglić
Crvena zvijezda : Tempo