Fenomenalnom odbranom Sokolac pregazio HEA
Kosarkaši Sokoca zabilježili su jos jednu pobjedu,i tako zadržali prvo mjesto i posle ovoga kola.Ovoga puta "plavo-bijeli" bili su bolji od ekipe HEA 67:46 (18:20,12:14,18:3,19:9). Prilično dobro držali su se prvo poluvrijeme gostujući košarkaši.Odličnim šutem za tri poena (5-9) u prvom poluvremenu dolazili su i do prednosti od osam poena razlike,a na poluvrijeme su otišli sa vodjstvom  od dva poena (38-40). U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna ekipa.Sokolac je potpuno preuzeo kontrolu igre,fenomenalnom odbranom i u trećoj i u četvrtoj četvrtini domaći su  mljeli protivnika a prednost se povećavala  iz minuta u minut.Gotovo nevjerovatno zvuči činjenica da ekipa HEA nije uspjela da pogodi koš iz igre u drugom dijelu punih 18 minuta,i kada se tako odigra onda se ničemu boljem od ubjedljivog poraza ne mozete nadati.Na kraju je na semaforu pisalo 67:46 u korist Sokoca. Kod domaćina  ponovo se istakao trio Pečenica (17),Pajić (12),Pilindavić(16),dok su kod gostiju dvocifreni bili Sarić sa 15 i Baričanin sa 11 poena.U narednom kolu Sokolac   putuje u Višegrad ekipi Varde,dok je HEO već odigrao utakmicu tog kola sa Kozarom.