Đerić i Pečenica presudili Vardi,Sokolac ponovo sam na vrhu
Košarkaši Sokoca u jednom od derbija kola u Višegradu savladali su domaću Vardu rezultatom 74:64,i uz poraz Prijedora od fočanske Sutjeske ponovo su sami na liderskoj poziciji Prve lige RS. Činilo se na samom startu  da će ovo biti utakmica koju će gosti lako riješiti u svoju korist. Izvrsnom igrom u odbrani i fenomenalnom igrom u napadu gosti sa Sokoca su već u prvoj četvrtini imali ogromnih 18 poena prednosti, I u drugoj četvrtini Sokočani su nastavili u istom ritmu nisu dali Vardi da se značajnije približi, u jednom trenutku su imali i 21 poen prednosti,da bi se na poluvremeno otišlo sa rezultatom 25:44 u njihovu korist.. Činilo se tada da ce ovo biti iznenađujuće lagana pobjeda Sokoca, medjutim u drugom poluvremenu potpuno obrnuta slika na terenu.Serijom u poslednjim minutima trećeg perioda domacin je stigao na samo -8 pred početak poslednje četvrtine i tako nagovjestio da bi moglo doći do potpunog preokreta. Kao da se uvukla nervoza u redove Sokočana u tom trenutku. Varda je nastavila da topi prednost, bili su Visegrađani na domak velikog preokreta stigli su na -2 ali više od toga nisu mogli. Jedini smiren u tom trenutku u redovima gostujućeg sastava bio je Đeric koji je pogodio dvije veoma važne trojke i tako vratio prednost i što je najbitnije smirenost svojoj ekipi koja je sa pogođenim slobodnim bacanjima Pečenice uspjela nekako da privede utakmicu kraju i stigne do veoma bitne pobjede. Najjefikasniji kod Varde bili su Sudžum sa 17, Stanimirović sa 15 i Ivanović sa 14 poena, dok su Sokolac predvodili Pečenica sa 18 i Milidrag sa 19 poena. U narednom kolu Varda gostuje u Bileći HEU,dok Sokolac čeka Bratunac.