Orlovi iznenadili Tuzlanke

Košarkašice sarajevskog Željezničara očekivano su slavile pobjedu u gostima u Novom Gradu. Igračice Slobode u prvoj četvrtini pružile su snažan otpor favorizovanim gošćama ali ipak nisu imale snage, tako da je Željezničar na odmor otišao sa 12 koševa viška (33:45). Prednost Sarajki bila je nedostižna za Novljanke, a igračice Željezničara su mirnijom igrom završile susret.

Košarkašice Orlova nakon dobre igre izborile su pobjedu nad ekipom Jedinstva BHT. Gošće su prve došle u prednost ali do odmora Banjalučanke su uspjeli poravnati i preokrenuti rezultat. U nastavku susreta domaće košarkašice stvaraju prednost koju uspješno čuvaju do kraja susreta.

SLOBODA – ŽELJEZNIČAR 51:68 (22:23, 11:22, 9:10, 9:13) NOVI GRAD Sportska dvorana. Gledalaca 200. Sudije: Miljan Šobot, Miloš Vujinić i Slaven Vavan. Delegat: Slavenko Babić (svi Banja Luka). SLOBODA: Odžić 3, Duratović, Kondić, Radulović, Goronja 11, Marjanović, Suzić 14, Babić, Krakić 14, Kostadinović, Rešanović, Marčeta 8. ŽELJEZNIČAR: Porović, Z. Alipsahić 8, Omerbašić 16, Mešan 7, A. Alispahić 2, N. Alispahić 2, Hebib 8, Radosavljević, Bajrović 2, Triso, Halilović, Dessarea McRoy 25.