Dejana Košarac najbolja u Mecovu, Plakalović treći
Paljanska nordijka, Dejana Košarac, osvojila je zlato i srebro na dvije trke FIS kupa u grčkom Mecovu. Ona je u trci na pet kilometara bila najbrža sa vremenom 15:01.7 što je 12 sekundi bilo brže od drugoplasirane Marije Danou iz Rumunije, i 22 sekunde od Anje Ilić iz Srbije. Katarini Bogdanović je zamalo izmaklo pobjedničko postolje, jer je sa tri sekunde zaostatka za Anjom Ilić ušla kao četvrta u cilj. Sanja Kusmuk je bila šesta. Drugog dana je Dejana Košarac završila kao druga iza domaće takmičarke Marije Tsakiri sa 14 sekundi zaostatka. Treća je ponovo bila Anja Ilić. Sanja Kusmuk je ponovo bila šesta, a Katarina Bogdanović jedanaesta. Kod muškaraca nove dvije bronze pripale su Mladenu Plakaloviću. Poslije dvije na Zlatiboru sada je i u Grčkoj bio bronzani. Oba dana iza Veselina Cincova iz Bugarske i Damira Rastića iz Srbije. Prvog dana je iza njega bio Miloš Čolić na osmom mjestu, a Ognjen Škipina na 11. Strahinja Erić je bio na 21. mjestu. Drugog dana Čolić je bio šesti, Škipina 12, a Erić nije završio trku.