"Tango" minimalno bolji od MNK "DiaBiH"; Šešlija pogodio na povratku
Futsaleri “Tanga” savladali su prvoligaša Federacije BiH, MNK “DiaBiH” sa 4:3 u prijateljskom meču odigranom večeras u Istočnom Sarajevu.
Premijerligaš je odigrao odlično prvo poluvrijeme, dok je MNK “DiaBiH” mnogo bolje stajao u drugom dijelu meča, a kada se na kraju sve sabere trener “Tanga”, Mirko Marvan, može biti zadovoljan sa viđenim u ovom meču pred sami start plej ofa Premijer lige Bosne i Hercegovine. “Tango” je do prednosti došao u šestoj minuti. Dragan Ikonić je kratko izveo slobodan udarac do Ljubiše Berjana, koji je još jednom pokazao kakvu ljevicu posjeduje i spakovao je loptu u mrežu Mirana Gvozdića. Tri minute kasnije prednost je duplirana. Nedim Dizdarević se odlučio na šut sa više od deset metara iskosa i snažnim udarcem po drugi put zatresao mrežu kapitena Sarajlija. U 15. minutu bilo je 3:0. Povratnik u redove “Tanga”, Novak Šešlija, je preciznim i ne toliko jakim šutem iz slobodnog udarca pronašao put do mreže Mirana Gvozdića za ubjedljivo vođstvo. Ipak, u drugom poluvremenu potpuno druga slika na terenu. Igrala se 25. minuta kada je nekadašnji igrač “Tanga”, a od ove zime snaga MNK “DiaBiH”, Zijad Karčić, krunisao lijepu akciju svoje ekipe pogotkom. Konačno su uspjeli savladali mladog Eda Demirovića na golu “Tanga”, koji je imao svoje veče i fantastičnim intervencijama čuvao svoju mrežu netaknutu. U 32. minutu blickrig MNK “DiaBiH”. Vedo Šakić je ušao sa klupe napad ranije i napravio pravu pometnju u odbrani “Tanga”, a zatim je pokupio jedan otpadak i po drugi put zatresao mrežu Demirovića. Odmah u sljedećem napadu već je 3:3. Šakić je sa centra povukao loptu, pobjegao čuvaru, a onda u bliži ugao Demirovićevog gola poslao loptu za poravnanje. No, da pobjeda ostane u Istočnom Sarajevu, u utakmici gdje je rezultat bio u drugom planu, pobrinuo se Mirko Čampara, iskoristivši jednu neodlučnost u odbrani gostiju, i sa desne strane prebacivši loptu u mrežu za 4:3. Rezultat je u ovom meču svakako mogao da bude i drugačiji. Sjajan na golu domaćih bio je Edo Demirović koji je branio svih četrdeset minuta, te je pokazao da je povjerenje “Tanga” bilo opravdano i da su sa razlogom čekali da napuni dovoljno godina kako bi mogao braniti u takmičarskim utakmicama. Prije početka utakmice, kapiten domaćih, Mirko Čampara, kao što je to bila praksa i u ranijim mečevima, poklonio je gostima jednu futsal loptu. KMF TANGO – MNK DIABIH 4:3 (3:0) Dvorana OŠ “Aleksa Šantić” u Vojkovićima Gledalaca: 20 Sudija: Slavoljub Gogić (I.Sarajevo) Strijelci: 1:0 Berjan 6, 2:0 Dizdarević 9, 3:0 Šešlija 15, 3:1 Karčić 25, 3:2 Šakić 32, 3:3 Šakić 32, 4:3 Čampara 35 Tango: Demirović, Tanasković, Erić, Ikonić, Milošević, Šešlija, Hadžić, Debelnogić, Čampara, Dizdarević, Berjan, Otović  Trener: Mirko Marvan DiaBiH: Gvozdić, Hršumović, Karčić, Omerhodžić, Hodžić, Šarić, Ćerenić, Bjelica, Živković, Čizmo, Handanović, Šakić, Beganović, Kovačević  Trener: Saša Vitković