Slobodan Starčević: Pobjeda za motiv i samopouzdanje

Šef stručnog štaba Krupe Slobodan Starčević bio je izuzetno zadovoljan nakon pobjede (3:0) u Ohridu, u prvoj prijateljskoj utakmici protiv makedonskog prvoligaša Pobede iz Prilepa. Strateg šampiona Republike Srpske ovako je vidio utakmicu: -U dva poluvremena sa dva kombinovana sastava odigrali smo prvu našu utakmicu na pripremama u Ohridu. U prvom poluvremenu inicijativa je bila na strani Makedonaca, a mi smo bili opasniji iz polukontri i kontri i već u petom minutu mladi Mrđa je bio u izglednoj šansi, nakon dva zaredom izvedena kornera. Prvi put je golman Pobede odlično odbranio šut Aleksića glavom ispod prečke, a u ponovljenom izvođenju Milutinović je volejom sa 15 metara neodbranjivo šutirao i doveo nas u vođstvo. Perić je u 43. minutu pritisnuo odbranu protivnika, osvojio loptu i oštrim šutem u suprotni ugao povisio vođstvo na 2:0. Nastavak susreta Starčević je opisao ovako: -U drugom poluvremenu imali smo više od igre, šanse su propuštali Ljubenović, Koljić, Mirković, a kao kazna je došao prestrogo svirani jedanesterac, koji je mladi golman Pupovac odlično odbranio, a nakon pet minuta još jednu izglednu šansu i volej iz neposredne blizine našeg gola. Poslije toga smo opet zagospodarili terenom i golom Koljića u 80. minutu stigli do ubjedljive pobjede. Do nedelje i naredne utakmice nastavljamo da radimo u odličnim uslovima, uz veoma dobar zdravstveni bilten i toplo vrijeme. Zadovoljan sam našim dobrim i kvalitetnim izdanjem, a pogotovo ubjedljivom pobjedom koja nam daje veliki motiv za naredni period, ali i samopouzdanje. Koliko je Krupa bila nadmoćnija nad Pobedom govore i statistički podaci. U korenrima je bilo 4:2 za izabranike Slobodana Starčevića, u šutevima na gol takođe 4:2, a van okvira gola 2:1 za Makedonce. U ofsajdima je bilo 5:1 za pobedu, a u penalima za isti klub 1:0, Krupa je dobila četiri, a Pobeda jedan žuti karton. Sljedeći rival Krupe na pripremama u Makedoniji je takođe prvoligaš Makedonije Škupi, u nedjelju, 5. februara (15 časova).

Posušje : Radnik
Borac : Sarajevo
Željezničar : Zrinjski