Ramos ponovo junak Reala, Bajern brojao do deset
Fudbaleri Real Madrida i minhenskog Bajerna plasirali su se u četvrfinale posle prvih revanša u Ligi šampiona. Real je odigrao veoma loše na San Paolu, ugrozio prolaz posle trijumfa sa 3:1 u Madridu, ali je zahvaljujući golovima Serhija Ramosa u razmaku od pet minuta preokrenuo i slavio 3:1. Revanš u Londonu između Arsenala i Bajerna bila je formalnost nakon 5:1 u prvom susretu, ali nije bilo nezanimljivo – ‘Tobdžije’ su povele preko Volkota, da bi Bavarci preokrenuli sa igračem više i potpuno pregazili rivala (5:1). Podno Vezuva su svi mislili da možemo videti preokret, a to je postalo mnogo realnije nakon sjajnih prvih 45 minuta u kojima su nadigrali slavni Real. Nekoliko opasnih šansi imali su Napolitanci, a jedini gol postigao je Dris Mertens u 24. minutu. Insinje je dodao do Hamšika, ovaj neometan prosledio do Drisa Mertensa, a najbolji igrač ekipe rutinski pogodio suprotnu mrežu sa leve strane. Moglo je da bude mnogo drugačije da je strelac jedinog gola u finišu poluvremena pogodio gol umesto stative, a surova kazna stigla je početkom nastavka. Serhio Ramos je u 52. i 57. minutu postigao dva identična gola – bio je najviši u skoku posle kornera Krosa i potvrdio da je najvažniji igrač u timu. Tada je ritam utakmice potpuno presečen, domaći nisu nikako uspevali da se oporave, napad im je otupeo, a Madriđani rutinski priveli kraju. Konačnih 3:1 postigao je Alvaro Morata iz odbitka u prvom minutu nadoknade vremena. bajern Na ‘Alijanc areni’ rezultat je bio 5:1 i svi su očekivali rutinsku pobedu Bajerna, a igrači Karla Ančelotija potrudili su se da taj učinak ponove. Gubili su na poluvremenu sjajnim pogotkom Volkota, koji je nanizao nekoliko protivničkih igrača i zakucao loptu pod prečku golmana Nojera. Olivije Žiru je imao odličnu priliku na početku drugog poluvremena, pre nego što se dogodio odlučujući momenat na utakmici. Loran Košelni je oborio Roberta Levandovskog u kaznenom prostoru, Poljak je bio siguran sa bele tačke, a Francus prvo dobio žuti karton, a onda i direktan crveni zbog žustrog protesta. Logično, to su Bavarci iskoristili i do vrha napunili mrežu Ospine – redom su pogađali Arjen Roben, Daglas Kosta i Arturo Vidal dvaput za konačnih 10:2 u 180 minuta fudbala. U sredu se igraju još dva četvrtfinalna meča: Barselona – Pari Sen Žermen (0:4) i Borusija Dortmund – Benfika (0:1). Sledeće nedelje biće odigrane preostale utakmice osmine finala: Juventus – Porto (2:0), Atletiko Madrid – Bajer Leverkuzen (4:2), Lester siti – Sevilja (1:2) i Monako – Mančester siti (3:5).