Željezničar - Krupa 1:0 (1:0)

Sarajevo - Stadion: „Grbavica“. Gledalaca: 6.000. Sudija: Edin Jakupović (Bihać). Strijelac: 1:0 Lendrić (13). Žuti kartoni: Hasanović (Željezničar), Ljubenović, Mirković, Redžić (Krupa). ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović, Marković (od 80. Hasanović), Blagojević, Bogičević, Zakarić (od 90. Crnov), Stojanović, Kerla, Zeba (od 58. Radinović), Lendrić, M. Stevanović. Trener: Slavko Petrović. KRUPA: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić (od 83. Perić), Ljubenović, Dujaković (od 90. Savić), Vukotić, Čomor, Aleksić, Milanović, Mirković (od 71. Barić). Trener: Slobodan Starčević. Golom najboljeg strijelca BH Telekom Premijer lige BiH u 13. minutu Ivana Lendrića Željezničar je na Grbavici sa minimalnih 1:0 pobijedio šampiona Republike Srpske Krupu i privremeno preuzeo lidersku poziciju do odigravanja nedjeljnog susreta na „Koševu“ između Sarajeva i mostarskog Zrinjskog. Trenutak odluke se zbio kada je Zajko Zeba na lijevoj strani prihvatio loptu, centrirao, a Lendrić između Aleksandra Vukotića i Nikole Dujakovića glavom šutirao iz neposredne blizine, golman Jovan Kutić je zakačio loptu, ali nedovoljno da je spriječi da uđe u njegovu mrežu. Malo ko je očekivao da će to da bude i konačan rezultat večerašnje utakmice, ali kasnije se ispostavilo da je tako. U drugom poluvremenu sarajlije su dva puta pogodile prečku, dok su Krupljani prijetili kontranapdima, ali nisu bili precizni, u prvom redu Slobodan Milanović i Ozren Perić. Sljedeću utakmicu Krupa igra na domaćem terenu protiv Slobode iz Tuzle.

Posušje : Radnik
Borac : Sarajevo
Željezničar : Zrinjski