Krupi bod u Bijeljini

Sjajan meč u Bijeljini između domaćeg Radnika i Krupe završio je, nakon velike borbe, bez pobjednika – 2:2, a na kraju oba rivala mogu da žale za punim plijenom. Iako su Bijeljinci dva puta vodili, te propustili četiri-pet i više nego izglednih prilika, na kraju su bodovi mogli da otputuju za Krupu na Vrbasu jer je glavni sudija Husein Terzić iz Travnika u 90. minutu gostima poništio pogodak zbog navodnog prekršaja Ozrena Perića nad golmanom Mladenom Lučićem koji je, ruku na srce, samo on vidio. Domaćin je bolje otvorio meč i već u desetom minutu došao do prednosti. Duga akcija fudbalera Radnika završena je oštrim šutem Filipa Stojanovića sa dvadesetak metara, a lopta je na svom putu prema golu udarila kapitena Krupe, Aleksandra Vukotića, u lice i promijenila pravac, taman koliko je trebalo da prevari nemoćnog Jovana Kutića. Vođstvo je ekipi Radnika dalo krila pa su nastavili sa žestokim napadima, ali je izvanredni Kutić ostavio svoj tim u igri, posebno sjajnim intervencijama u 19, odnosno 30. minutu, nakon šuteva Stojanovića i Nenada Srećkovića. Na početku drugog poluvremena strateg Krupe, Slobodan Starčević, zamijenio je indisponiranog Nikolu Dujakovića sa Stefanom Barićem i to je dalo rezultat. Prvo je, odmah na startu, Zoran Milutinović oprobao svoj šut sa skoro 30 metara, ali je Lučić bio siguran. Ipak, četiri minuta kasnije pravi slalom Barića kroz odbranu Radnika u kojem je nanizao četiri protivnička igrača, ušao u šesnaesterac i lijevom nogom poslao loptu u suprotni ugao za izjednačenje. Međutim, radost Krupljana je trajala svega nekoliko minuta jer je u jednom duelu u svom kaznenom prostoru Vukotić, prema ocjeni sudije Terzića, faulirao Edina Ademovića. Pokazao je na bijelu tačku, a kapitenu Krupe pokazao žuti karton zbog čega će on propustiti meč svog tima sa Željezničarom. Siguran realizator bio je Stojanović koji je loptu poslao u lijevu, a Kutića u desnu stranu, za novo vođstvo Radnika. Propustili su Bijeljinci nakon postignutog pogotka ponovo nekoliko dobrih prilika i za to ih je, prema dobrom starom običaju, stigla zaslužena kazna. U samom finišu utakmice Krupa je krenula na sve ili ništa, i taj pritisak im se isplatio. [su_dailymotion url="http://dai.ly/x5lbg5u " quality="480"]Sent Etjenom[/su_dailymotion] Prvo je Milutinović ponovo zaprijetio sa distance, a lopta je završila u korneru nakon kojeg se razvila akcija u kojoj je Dejan Janković u svom šesnaestercu oborio Irfana Jašarevića, a Terzić ponovo pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Milutinović i bez većih problema poslao loptu iza leđa Lučića za 2:2. Posljednje minute donijele su nova uzbuđenja, prvo je Terzić poništio pogodak Jašarevića, a potom je Dino Beširević, duboko u sudijskoj nadoknadi, propustio da ubaci loptu iza leđa već savladanog Kutića. Na kraju, u posljednjim sekundama, kada su fudbaleri Krupe bili u brzom napadu, glavni sudija Husein Terzić je odlučio da ništa ne prepusti slučaju i odsvirao je kraj ovog kvalitetnog i do samog kraja uztbudljivog i neizvjesnog meča. Radnik – Krupa 2:2 (1:0) BIJELJINA – Stadion: Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Huesin Terzić (Travnik). Pomoćnici: Davor Beljo (Mostar) i Enes Đozić (Sarajevo). Delegat: Ekrem Ibreljić (Fojnica). Strijelci: 1:0 Stojanović (10), 1:1 Barić (50), 2:1 Stojanović (58. penal), 2:2 Milutinović (88. penal). Žuti kartoni: Vasić, Ostojić, Janković (Radnik), Vukotić, Jašarević (Krupa). RADNIK: Lučić, Stojanović, Beširević, Vasić, Srećković (75. Zlatković), Zeljković, Ostojić, Kosorić, Đurić (40. Janković), Šerbečić, Ademović. Trener: Nebojša Milošević. KRUPA: Kutić, Vuković, Aleksić, Vukotić, Jašarević, Redžić, Milutinović, Mirković (62. Perić), Dujaković (46. Barić), Ljubenović, Koljić. Trener: Slobodan Starčević.

Posušje : Radnik
Borac : Sarajevo
Željezničar : Zrinjski