24.05.2017 D.Vuksanović

Mešanovićeva odvela Lokomotivu u finale; Banja Luka minimalno protiv Radnika
Danas su odigrane polufinale utakmice Kupa Republike Srpske za žene, a sastali su se Lokomotiva Brčko-Modriča i Banja Luka-Radnik Bijeljina. U Brčkom domaća Lokomotiva slavila je protiv Modriče rezultatom 3:1. Domaćin je poveo golom Selme Mešanović, minut kasnije autogolom Maje Simić, domaće odlaze na odmor sa rezultatom 2:0. U drugom poluvremenu gošće su odgovorile brzim golom Senade Muratović, da bi konačan rezultat ponovo postavila Selma Mešanović u nadoknadi vremena. U drugoj veoma kvalitetnoj utakmici Banja Luka je slavila minimalnim rezultatom 1:0 protiv Radnika iz Bijeljine. Pogodak odluke dogodio se u 58 minuti, gošće su pokušale namjestiti ofsajd, neko je po svemu sudeći zakasnio i Jeleni Kopreni nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu na proigravanje Sumeje Bektaš. U finalu će se sastati ŽFK Lokomotiva Brčko i ŽFK Banja Luka 31. maja. ŽFK Lokomotiva Brčko-ŽFK Modriča 3:1 (2:0) Stadion: Lokomotiva Gledalaca: 100 Žuti kartoni: Lokomotiva (Vrsajko, Mešanović, Damjanović i Vujadin), Modriča (Lovrić, Stokić, Mićić) ŽFK Banja Luka-ŽFK Radnik Bijeljina 1:0 (0:0) Stadion: Gradski stadion Banja Luka Gledalaca: 50 Žuti karton: Radnik (Milović) Crveni karton: Radnik (Jović)

Libero : Iskra
Radnik Bumerang : SFK 2000
Emina : FK Sloboda