Kup Banjaluke pripao Borcu na penale

U finalu 21. Kupa Grada Banjaluka koji se igra povodom Krstovdana, Krsne slave Grada na Vrbasu banjalučki Borac je, pred oko 3.500 gledalaca, pobijedio Krupu poslije boljeg izvođenja pemala 5:4, a u regularnom dijelu je bilo neriješeno 1:1. Povela je Krupa u 10. minutu golom Elvira Koljića, izjednačio je Boris Raspudić u 13. minutu i do kraja se mreže nisu tresle pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Golman Borca Asmir Avdukić je zaustavio tri udarca sa bijele tačke, Koljiću, Radosavu Aleksiću i Slobodanu Milanoviću, a mladi golman Krupe Mladen Ilić iskusnom Ivanu Deliću, dok je Petar Kunić promašio okvir gola. Golove iz penala za Borac dali su: Raspudić, Aleksandar Radulović, Bojan Puzigaća i Aleksandar Đorđević, dok su precizni za Krupu bili Zoran Milutinović, Nikola Dujaković i Aleksandar Vukotić. Ovo je deveti pehar Borca u ovom takmičenju, a prethodna dva finala pripala su Krupi protiv Željezničara s Predgrađa. Pobjednički pehar kapitenu Bprca Borisu Raspudiću predao je gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić.