GOŠK stigao 0:2 i osvojio bod na “Pecari”

Detalj sa susreta u Širokom Brijegu FOTO: sport1

Široki Brijeg i GOŠK iz Gabele odigrali su večeras na “Pecari” neriješeno 2:2 (2:0).

Širokobriježani su na sjajan način otvorili ovaj susret i već u 25. sekundi došli do vođstva golom Stefena Činedua, a nakon primljenog gola, u nastavku meča su gosti uspjeli uspostaviti i terensku inicijativu, te su kreirali nekoliko poluprilika, ali promjene rezultata nije bilo. Domaći sastav je ipak u 35. minutu zaprijetio, ali je odbrana ekipe iz Gabele bez većih problema otklonila opasnost, da bi tri minuta kasnije, viđen novi gol.

Pogodak za vođstvo od 2:0 je postigao Filip Matić, kome je to bio prvi gol u novoj sezoni, a drugu asistenciju na susretu je upisao Domagoj Jelavić. Do kraja prvog dijela ovog meča, više nije bilo prilika, kako za jednu, tako i za drugu ekipu, pa je ekipa sa “Pecare” nakon prvog poluvremena imala prednost od dva gola razlike.

Drugo poluvrijeme je bilo apsolutna suprotnost u odnosu na prvo, u kojem je Široki Brijeg bio bolji tim i imao sigurno vođstvo. Već nakon nekoliko minuta, Sipović nakon kornera pogađa gol domaćih, a onda je GOŠK ohrabren krenuo po bod(ove).

Šroler je zabilježio sjajnu šansu, ali je njegov pokušaj zaustavio golman Širokobriježana Tomić, a nakon centaršuta istog igrača u 73. minutu Tomić je još jednom bio oprezan i uspio je odbiti loptu u pravcu Senića, koju je ovaj izbio iz kaznenog prostora Širokobriježana.

Bila je to ipak najava onoga što je uslijedilo u narednom napadu. U 74. minutu, Perić je ubacio sa strane, a Mihaljević se odlično snašao u kaznenom prostoru domaćih i pogodio za 2:2 i u tom momentu je GOŠK bio blizu osvajanja prvog boda od početka sezone. Sve je moglo biti uzaludno već u narednom napadu domaćih jer je Posavac imao odličnu šansu, no Kolak je odbranio.

Široki Brijeg – GOŠK           2:2 (2:0)

Stadion: “Pecara” u Širokom Brijegu. Gledalaca: 1.500. Sudija: Antonio Tomić (Kreševo). Strijelci: 1:0 Činedu (1), 2:0 Matić (19), 2:1 Sipović (53), 2:2 Mihaljević (74). Žuti kartoni: Zlomislić (Široki Brijeg), Lagumdžija, Mihaljević (GOŠK).

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Pranjić, Senić, Vučur, Zlomislić, Činedu, Bagarić (od 68. Stanić), Matić (od 62. Prusina), Kolarić (od 68. Posavac), Jelavić (od 83. Lukić), T. Tomić (od 83. Stanić).

GOŠK: Kolak, Lagumdžija, Šuta, Mizić (od 82. Lukić), Perić, Sipović, Šroler (od 90. Miličević), Ljukovac, Martić (od 46. Ikić), Perić (od 46. Mihaljević), Gogić (od 46. Novaković).

Posušje : Radnik
Borac 0 : 0 Sarajevo
Željezničar : Zrinjski
Široki Brijeg 2 : 2 GOŠK
Velež 0 : 0 Sloga
Igman 1 : 0 Sloboda