Nova tri boda Igmana

Igman - Sloboda

Igman i Sloboda su današnjom utakmicom u Konjicu otvorili sedmo kolo VVin lige Bosne i Hercegovine.

Pobjeda je pripala ekipi Igmana koja je minimalnim rezultatom 1:0 došla do drugog uzastopnog trijumfa.

Utakmica se može podijeliti u dva poluvremena, s obzirom da su obje ekipe imale svoje periode dominacije i bolje igre.

/Prvi dio meča pripao je Slobodi koja je nešto bolje otvorila isti i bila opasniji tim, a nakon nekoliko dobrih napada uslijedila je velika prilika koju je u 14. minuti imao Janketić, ali je sa samo nekoliko metara udaljenosti šutirao pravo u Ćemana.

Pokušavala je Sloboda i u nastavku prvog poluvremena, ali svi dobri i potencijalno opasni napadi upropašteni su lošom završnicom i greškama u zadnjim dodavanjima.

Priliku je u završnici prvog poluvremena imao i Igman i to nakon odličnog šuta Herića sa velike udaljenosti, ali je Trako odlično odbranio njegov udarac.

U drugom poluvremenu gledali smo potpuno drugačije uloge s obzirom da je Igman bio tim koji je nametnuo svoj ritam igre i dominaciju.

Domaći su zaigrali agresivnije i u 55. minuti došli do vodećeg pogotka koji je postigao Amir Velić. Kenan Hebibović je nakon kornera odlično šutirao glavom, Trako je odbranio njegov šut, ali je Velić odbijenu loptu zakucao u mrežu i donio prednost svojoj ekipi.

Očekivalo se da će Sloboda nakon primljenog gola zaigrati agresivnije, no to se nije desilo. Igman je nastavio dominirati, a Tuzlaci osim bezuspješnog dalekometnog šuta Hadžanovića iz 65. minute praktično nije napravila ništa sve do 89. minute kada je Ćeman teškom mukom odbranio opasan udarac Kurtalića.,

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Igman je uspio odbraniti stečenu prednost i doći do drugog uzastopnog trijumfa.

Vrijedi napomenuti da je trener Slobode Marko Maksimović u finišu meča dobio crveni karton zbog prigovaranja glavnom sudiji Mirzi Kazlagiću.

Posušje : Radnik
Borac : Sarajevo
Željezničar : Zrinjski
Široki Brijeg 2 : 0 GOŠK
Velež 0 : 0 Sloga
Igman 1 : 0 Sloboda