Zvezda igrala hrabro i izgubila od Benfike

Zvezda poražena na startu FOTO: zurnal.rs

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na startu novog formata UEFA Lige šampiona od portugalske Benfike rezultatom 1:2 u Beogradu na stadionu „Rajko Mitić“.

Aktorkoglu je posle nepunih 90 sekundi potegnuo iskosa sa 18 metara, malo je falilo da tim iz Lisabona povede. Brzo je Zvezdin bedem popustio, u 9. minutu.

Napad gostiju po desnoj strani, lopta centrirana, zakačio je Olanjinka, podigao, na drugoj stativi je čekao Krunić da je izbaci, ali je bio nonšalantan, iza leđa mu je prišao Aktukoglu, postavio nogu, blokirao loptu koja je završila u mreži.

Minut kasnije probao je Krunić da se iskupi, ušao je u kazneni, poslao rivala "po burek", šutirao iskosa sa sedam metara, preslabo za golmana Trubina.

Duarte je u polukontri u 18. minutu šutirao po zemlji sa više od 20 metara, uz dosta muke odbranio je Trubin.

Na drugoj strani u sledećem napadu iskosa sa osam metara pokušava Pavlidis po zemlji, na mestu je bio Glazer.

U 24. minutu na povredu se požalio levi bek Seol, koji minut kasnije zamenjen je desni bek Mimović zbog povrede.

Na desni bok prešao je Seol, na levi Elšnik, u sredinu je ušao Dalsio Gomes.

Petljanje, izgubljena lopta, pa faul na dvadesetak metara. Loptu je uzeo Kokču i iz slobodnjaka pogodio u golmanov ugao - 0:2.

Bah je u 37. minutu morao van igre zbog povrede, zamenio ga je Kabore. Bah je prilikom uklizavanja prethodno izbio loptu, a igrač Zvezde mu je nagazio koleno.

Ivanić je probao sa oko 25 metara u 40. minutu, lopta je završila pola metra kraj stative.

Zvezda napada od starta nastavka.

Kareras je zakasnio sa startom, đonom je udario Seola i dobio žuti karton.

Zvezda ima inicijativu, ali izostaju prave šanse.

Minut 86, akcija rezervista Endiajea i Milsona, potonji je iskoristio dobar pas, bio je sam pred golmanom i rutinski ga savladao - 1:2.

Pred početak nadoknade gosti su pogodili stativu.

CRVENA ZVEZDA – BENFIKA 1:2 (0:2)

Beograd - Stadion: „Rajko Mitić“. Sudija: Majkl Oliver (Engleska). Strijlci: 0:1 Karim Akturkoglu u 9, 0:2 Orhun Kokču 29, 1:2 Felisio Milson u 86. minutu. Žuti kartoni: Silas, Seol (Crvena zvezda), Kareras, Kabore, Aursnes (Benfika).

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Mimović (od 27. Gomes), Điga, Spajić, Seol, Krunić, Elšnik, Silas, Ivanić, Olanjinka (od 71. Milson), Duarte (od 71. Endiaje). Trener: Vladan Milojević.

BENFIKA: Trubin, Kareras, Silva, Otamendi, Bah (od 37. Kabore), Florentino, Kokču (od 88. Bareiro), Akturkoglu, Di Maria (od 88. Beste), Pavlidis (od 88. Amduni), Rolhajser (od 56. Aursnes). Trener: Bruno Laž.