Jahorina trijumfovala protiv Zlatibora

Košarkaši Jahorine su u četvrtoj pripremnoj utakmici stigli do treće pobjede. U Palama su večeras savladali bivšeg prvaka ABA 2 lige, Zlatibora 76:75 (25:16, 11:18, 25:18, 15:23). Vodili su Paljani čotav meč, ali su na kraju ipak branili posljednji napad za pobjedu.

Sjajno je Jahorina otvorila utakmicu, raznovrsnim rješenjima otišli na dvocifrenu prednost. Da nije bilo jeftinog slanja na penale gostiju, prednost bi bila i ubjedljivija, a ovako +9 na kraju prve dionice je i jako dobro izgledalo za gostr, 25:16.

Dobrom odbranom, prije svega, Zlatibor uspjeva potpuno da se vrati u meč. Zaključali su Jahorinu tri minute bez poena u 2/4 i prišli na 25:22. Tada Gojko Sudžum veže nekoliko lakih poena na strpljive napade, i uz dezorganizaciju u napadu Zlatibora praćenu korektnom odbranom Paljana Jahorina za naredne dvije i po minute ide na novih +10, 34:24.

Dvije minute su potom trebale Zlatiboru da serijom 6:0 uzvrate, pa na dvije minute do kraja trener Miro Vukoje zove timeout kako bi posložio redove, jer je nekoliko napada zaredom Jahorina djelovala dezorganizovano na oba kraja terena. Nije ni timeout donio poboljšanje u organizaciji napada, pa Zlatibor kompletira seriju 10:0 za prvo izjednačenje na utakmici poslije početnih 0:0, 34:34.

Seriju prekida Luka Kusmuk prvim poenima za 36:34, naredni napad Jahorina brani i sa tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

Prve poene u drugom poluvremenu piše Đukanović za novo izjednačenje, a onda slijedi serija 7:0 domaćih. Ulaze gosti u bonus već za dvije i po minute, a onda nakon novih poena Đukanovića slijedi još 9:0 Jahorine za +14, 52:38. Sada je Zlatibor djelovao potpuno haotično na oba kraja terena, a Jahorina je pronalazila lijepa rješenja za lake poene, pa je Strajin Nedović morao zvati timeout da koriguje igru svog tima.

Iz tog timeouta stižu tri trojke gostiju, dvije Terzića i jedna Smiljanića, pa uspjevaju da spuste na -5, 57:52, ali do kraja četvrtine Jahorina diže na +9, 61:52.

Uspjeva Zlatibor u 4/4 da uhvati priključak, Petar Vujačić je odigrao bitnu ulogu u povratku, ali onda trojka Silađija i poeni Sudžuma za odbijanje naleta gostiju. Na dvije i po minute Jahorina ima +7, 73:66. Zlatibor uspjeva da i to vrati, poslije ukradene lopte Smiljanića sudije pokazuju namjeran faul, tako da Zlatibor poslije dva pogođena penala Smiljanića ima i napad za izjednačenje, ali Zahiragić ne realizuje.

Na drugoj strani Mijović je polovičan sa penala, a Đorđević pogađa 2+1, pa Zlatibor dolazi na samo -1, 74:73. Ušlo se u seriju penala, te je i Sudžum poslat na liniju za slobodna bacanja.I on je polovičan, pa na 30 sekundi do kraja Jahorina ima 75:73. Probio je Đukanović lako do kraja za 75:75 i Jahorina ima iz timeouta posljednji napad sa 12 sekundi na semaforu.

Odmah je Zlatibor pravio faul na Gutalju, i on je polovičan, te sada Zlatibor ima 10.8 sekundi za napad iz timeouta, te -1. Nacrtao je Nedović akciju, ostao je Smiljanić sam u korneru, ali nije pogodio i Jahorina dobija utakmicu 76:75.

Najefikasniji u ekipi Jahorine bio je Gojko Sudžum sa 23 poena, dok je Stefan Mijović ubacio 20. Kod gostiju Brano Đukanović je ubacio 20 poena.

KK JAHORINA - KK ZLATIBOR 76:75 ((25:16, 11:18, 25:18, 15:23)