55.Međunarodni rukometni TV trnir šampiona "Doboj 2024": Zvezda skupo prodala kožu Eurofarm Pelisteru

U veoma uzbudljivoj utakmici Eurofarm Pelister je teškom mukom savladao Crvenu zvezdu rezultatom 28:27. Zvezda je pružila dobru partiju nedostajalo joj je još malo snage da ostvari trijumf.
Crveno beli su otvorili utakmicu vođstvom 2:1. Makedonci nakon toga postižu četiri gola u nizu za preokret 5:2. Novom serijom 3:0 Eurofarm Pelister je imao najveću prednost na utakmici plus pet 8:3 (10.minut). U toku je bio 15.minut rezultat na semaforu je bio 10:5 u korist Makedonskog šampiona. Onda Zvezda igra u transu te je došla na gol minusa 9:10 u 20.minutu, pa je trener Eurofarm Pelistera Angelovski morao reagovati tajm autom. Ali serija se nastavlja 6:0 i vođstvo Zvezde 11:10 u 22.minutu. Od tog trenutka igra se gol za gol. Da bi Crveno beli u finišu postigli dva gola a nisu primili ni jedan za prednost nakon prvih 30 minuta 16:14.
U nastavku  Kuzmanovski svojim golovima donosi peokret i novo vođstvo svom timu 18:17. Zvezda ne dozvoljava da im protivnik preuzme igru. Sa tri gola u seriji Zvezda ponovo vodi 20:18 (39.minut). U tim trenucima Radule Radulović čuvar Zvezdine mreže odbranio je sedmerac reprezentativcu Srbije Bogdanu Radivojeviću. U toku je bio 48.minut Crvena zvezda je imala gol viška 22:21. Makedonci dodaju gas stvaraju novu prednost 24:22. Stečeno vođstvo nisu ispuštali do kraja utakmice. Držali su tri gola prednosti. Zvezda je uspjela u posljednja dva minuta samo da dođe do minus jedan. Slavio je Eurofarm Pelister pobjedu rezultatom 28:27.
Eurofarm Pelister do pobjede su predvodili Filip Kuzmanovski sa 9 i Dejan Manaskov sa 7 golova. U redovima Crvene zvezde najefikasniji su bili Ivan Horvat i Miloš Bujišić sa po pet golova, po četiri su dodali Veljko Davidović i Viktor Matičić.
Crvena zvezda naredni meč igra protiv Zagreba, dok će Eurofarm Pelister na megdan MOL Tatabanji.

EUROFARM PELISTER - CRVENA ZVEZDA 28:27 (14:16)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 000. Sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (obje iz Banja Luke). Delegat: Vladimir Jović (Tuzla). Sedmerci: Eurofarm Pelister 7(5), Crvena zvezda 1(1). Isključenja: Eurofarm Pelister 12, Crvena zvezda 6 minuta.
EUROFARM PELISTER: Nikola Mitrevski (5 odbrana), Dejan Manaskov 7(3), Nejc Cehte 1, Cvetan Kuzmanoski 1, Domen Tajnik, Vasilije Pečurica, Uroš Borzaš 1, Filip Ivić (5 odbrana), Bogdan Radivojević, Filip Kuzmanovski 9(2), Nenad Kosteski, Ilija Abutović 1, Emilijan Gjorgovski 5, Pavle Petrović, Petar Atanasijević, Žarko Peševski, Kajo Ciketić, Hosni Ousama 3, Alem Hodžić, Pavle Atanasijević. Trener: Branislav Angelovski.
CRVENA ZVEZDA: Sava Radovanović 1, Ivan Horvat 5, Jovan Mirković 1, Draško Nenadić 1, Nemanja Momčilović, Dušan Andrejević 2, Veljko Davidović 4, Mateja Trivunović 2, Aleksa Bogunović, Andrej Petrić, Radule Radulović (4 odbrane, sedmerac), Aleksa Skuban 1, Viktor Matičić 4(1), Miloš Bujišić 5, Marko Knežević, Mihailo Šljukić, Uroš Nikolić, Lazar Panovski 1, Miloš Kovačević ( 4 odbrane). Trener: Marko Krivokapić.
Igrač utakmice: Filip Kuzmanovski (Eurofarm Pelister)