Drugovi Amerikanci, morate još da učite

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u treće uzastopno finale na Olimpijskim igrama, pošto je danas u polufinalu pobedila selekciju SAD rezultatom 10:6 (2:2, 4:2, 2:2, 2:0).

Amerikanci su imali i perfidnu pomoć sudija, koje su sve vreme pokušavale da ih vrate u igru, ali nisu Jenkiji to iskoristili, tačnije Delfini su se maestralno branili, posebno sa igračem manje.

Srbiju je do pobede predvodio Nikola Dedović sa četiri gola, a Nikola Jakšić postigao je tri. Po jedan gol postigli su Sava Ranđelović, Nemanja Vico i Petar Jakšić. Golman Radoslav Filipović imao je 10 odbrana.

U selekciji SAD najbolji je bio Marko Vavić sa dva gola.

Početak utakmice se protekao u izjednačenoj igri, prva četvrtina je završena rezultatom 2:2.

Srbija je u drugoj četvrtini došla do dva gola prednosti. Posle 16 minuta bilo je 6:4 za Srbiju.

Treća četvrtina je bila izjednačena, obe reprezentacije su postigle po dva gola.

U četvrtoj četvrtini reprezentacije Srbije je uvećala prednost i došla do pobede od četiri razlike.

Olimpijski tim Srbije je tako došao do treće medalje na Igrama u Parizu, posle zlatnih medalja strelaca Zorane Arunović i Damira Mikeca, odnosno tenisera Novaka Đokovića.

Vaterpolisti Srbije su dvostruki uzastopni osvajači olimpijske medalje, u finalu će igrati protiv pobednika drugog polufinala između Hrvatske i Mađarske, koje se igra večeras od 19.35 časova.

FOTO galeriju sa ovog meča možete pogledati OVDE.