Kina bolja od Srbije

SENIORKE – XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće u četvrtfinalu XXXIII Olimpijskih igara 2024. u Parizu kao najbolja trećeplasirana reprezentacija. Mogući rivali Srbiji su Brazil, Poljska ili Kina, u zavisnosti od rezultata poslednjeg meča grupne faze između Brazila i Poljske, koji će početi u 21.00 čas. Kina je danas u dvorani “Južni Pariz 1”, u meču poslednjeg, 3. kola A grupe pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 21:25, 25:20, 25:22 i 29:27, posle 110 minuta igre.

zoi12

Izabranice Đovanija Gvidetija su odlično počele meč protiv Kine i povele sa 1:0. U drugom setu je Srbija vodila do sredine seta, kada su Kineskinje preuzele inicijativu i stigle do izjednačenja, a zatim i do vođstva od 2:1 u setovima.

Žestoka borba se vodila i u četvrtom setu, u kome je Kina realizovala petu meč loptu za pobedu od 3:1 i prvo mesto u grupi.

Srbiji nije pomogla ni fantastična partija Tijane Bošković, koja je osvojila 38 poena (2 asa, 1 blok), uz 51 odsto uspešnog napada (68 – 35).

Na tabeli za četvrtfinale, Italija je trenutno prva (3-0, 9:1, 9 bodova), a Kina druga (3-0, 9:3, 8 bodova). Čeka se rezultat meča između Brazila (2-0, 6:0, 6 bodova) i Poljske (2-0, 6:1, 6 bodova), posle kojeg ćemo saznati rivala Srbije u četvrtfinalu.

SENIORKE – XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.  – PARIZ (DVORANA „JUŽNI PARIZ 1“):

A GRUPA:

1. KOLO – PONEDELJAK, 29. JUL:

SRBIJA – FRANCUSKA  3:0 (25:17, 25:17, 25:22)

KINA – SAD     3:2 (25:20, 25:19, 17:25, 20:25, 15:13)

2. KOLO:

SREDA, 31. JUL:

SRBIJA – SAD  2:3 (17:25, 20:25, 25:20, 25:14, 15:17)

ČETVRTAK, 1. AVGUST:

KINA – FRANCUSKA     3:0 (25:18, 25:16, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:

SRBIJA – KINA 1:3 (25:21, 20:25, 22:25, 27:29)

SAD – FRANCUSKA      3:0 (29:27, 29:27, 25:20)

NEDELJA, 28. JUL:

POLJSKA – JAPAN        3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 28:26)

PONEDELJAK, 29. JUL:

BRAZIL – KENIJA         3:0 (25:14, 25:13, 25:12)

2. KOLO:

POLJSKA – KENIJA       3:0 (25:14, 25:17, 25:15)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:20, 25:17, 25:18)

3. KOLO:

SUBOTA, 3. AVGUST:

JAPAN – KENIJA          3:0 (25:17, 25:22, 25:12)

1. KOLO:

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 3:1 (25:19, 24:26, 25:21, 25:18)

TURSKA – HOLANDIJA  3:2 (19:25, 19:25, 25:22, 25:22, 15:13)

2. KOLO – ČETVRTAK, 1. AVGUST:

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:1 (21:25, 25:18, 25:22, 25:15)

ITALIJA – HOLANDIJA  3:0 (29:27, 25:18, 25:19)

3. KOLO:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HOLANDIJA     3:1 (22:25, 25:21, 25:17, 28:26)

ITALIJA – TURSKA       3:0 (25:14, 25:16, 25:21)

TABELA:

1. ITA        3    3    0    9:1      9

2. TUR       3    2    1    6:6      5

3. DOM      3    1    2    5:7      3

4. NED       3    0    3    3:9      1

Plasman u četvrtfinale izboriće po 2 prvoplasirane reprezentacije iz 3 grupe, kao i 2 najbolje trećeplasirane selekcije.

Po završetku takmičenja po grupama, napraviće se tabela 8 selekcija koje su se plasirale u četvrtfinale, na osnovu rezultata u grupama, da bi se dobio raspored četvrtfinalnih utakmica, odnosno projektovanog polufinala. Prilikom određivanja tabele, prva tri mesta će pripasti pobednicima grupa na osnovu njihovih rezultata, pa zatim 3 drugoplasirane reprezentacije po istim kriterijumima, i na kraju dve najbolje trećeplasirane selekcije.

Na osnovu tabele, u četvrtfinalu će igrati najuspešniji pobednik grupe i druga najbolja trećeplasirana selekcija i tako redom.

ČETVRTFINALE – UTORAK, 6. AVGUST:

TERMINI SU 9.00, 13.00, 17.00 I 21.00 ČAS.

POLUFINALE – ČETVRTAK, 8. AVGUST:

TERMINI SU 16.00 I 20.00 ČASOVA.

SUBOTA, 10. AVGUST:

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.15

NEDELJA, 11. AVGUST:

FINALE:                           13.00

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igrala je do sada četiri puta na Olimpijskim igrama. U Pekingu 2008. je zauzela 5. mesto, a u Londonu 2012. je bila 11. Srbija je 2016. u Rio de Žaneiru osvojila prvu, srebrnu medalju, a 2021 u Tokiju bronzanu medalju na OI 2020, koje su odigrane 2021. zbog pandemije virusa korona.