Aleksić srušio Mornar

Radnički 1923 / Foto: S. žurnal

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca pobedili su barski Mornar rezultatom 1:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, prvoj utakmici kluba u evropskim takmičenjima.

Kragujevčani su bili mnogo bolji rival u prvih 45 minuta igre, ali nisu uspeli da iskoriste nekoliko dobrih prilika.

Prvu priliku Radnički 1923 je imao u 17. minutu, kada je udarac Dadića odbranio golman Mornara Popović, a u nastavku akcije je šutirao Gluščević iz dobre pozicije ali preko gola.

Tokom čitavom prvog poluvremena Kragujevčani su imali inicijativu, imali su veći posed lopte i više udaraca ka golu, ali svoju bolju igru nisu uspeli da krunišu pogotkom.

I u drugom delu, Radnički 1923 je nastavio sa boljom igrom, a najbolje prilike propustili su Bevis i Aleksić. U obe situacije je dobro reagovao Popović.

Radnički je bolju igru konačno krunisao u 71. minutu. Kilijan Bevis je centrirao, a mladi Milan Aleksić prelepim udarcem glavom poslao loptu u mrežu Barana.

Revanš meč igra se u sredu 31. jula u Podgorici.

Pobednik dvomeča će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Pakš (Mađarska) - AEK Larnaka (Kipar). Mađari su mnogo bliži prolazu pošto su večeras kao domaćini pregazili Kiprane rezultatom 3:0.

Čukarički : Jedinstvo (Ub)
TSC : Novi Pazar
Radnički 1923 : Tekstilac
Napredak : Mladost (L)
Partizan : Crvena zvezda
Železničar : OFK Beograd
IMT : Vojvodina
Radnički (N) : Spartak ŽK