Remi uz četiri crvena kartona u Foči, slavlje Radničkog

Višegrad neporažen u Foči

Dva puta odložena utakmica iz prvog kola Druge lige Republike Srpske grupa "Jug" između Medicinskog fakulteta Foča i Višegrada odigrana je konačno sinoć, a na kraju je završeno 3:3.

Mnogo toga je bilo u znaku broja tri, utakmica je poslije dva odlaganja zbog prokišnjavanja dvorane, konačno odigrana iz trećeg pokušaja, završeno je 3:3, a ekipe su i završile tri na tri jer su dobile po dva crvena kartona u 39. minuti kada je došlo do gužve na terenu, pa su sudije pokazale čak četiri crvena kartona. Sve je krenulo od jednog prekršaja gostujućih igrača nakon čega dolazi do gužve, pa i hvatanja za vratove, ali se srećom sve brzo završilo, no kazne se nisu mogle izbjeć i četvorica su otišla u svlačionicu minutu prije kraja utakmice.

Utakmica je bila zanimljiva. Domaći dolaze do vođstva u trećoj minuti preko Bokonjića, ali Nemanja Ćaćić odmah uzvraća. Fočaci ponovo u 10. minuti vode, strijelac je sada Uroš Milić, ali se gosti preko Vukotića opet brzo vraćaju. Početkom drugog poluvremena Bojan Ninković je strijelac i Višegrađani imaju 3:2, a konačnih 3:3 postavlja Filip Filipović.

U posljednjoj utakmici redovnog, 7. kola, Radnički iz Novog Goražda je savladao Rudo u gostima 6:1. Već poslije prvog poluvremena je bilo jasno kome ide pobjeda, pa je u drugom dijelu Radnički samo završio posao. Po tri gola su dali Đorđe Đurđević i Aleksandar Milović. Jedini gol za Ruđane dao je Dalibor Cerović.

FC RUDO - FC RADNIČKI NOVO GORAŽDE 1:6 (0:5)
Dvorana u Rudom
Gledalaca.100
Sudije: Đorđe Krunić (Foča) i Njegoš Petrović (Trebinje)
Strijelci: 0:1 Đ. Đurđević 2, 0:2 Đ. Đurđević 9, 0:3 Đ. Đurđević 12, 0:4 Milović 19, 0:5 Milović 20, 1:5 Cerović 33, 1:6 Milović 34
Žuti kartoni: Đ. Đurđević (Radnički)

RUDO: Jakovljević, Cerović, Grabovčić, Dragičević, Tasić, Glavonjić, M. Novaković, Mršević, Z. Novaković

RADNIČKI: Pljevaljčić, D.Čarapić, Milović, Đ. Đurđević, N. Đurđević, J. Čarapić, M. Čarapić, Tomić, Jagodić, Petrović, Cigale, Janković, Kajević

KMF MEDICINSKI FAKULTET FOČA - FC VIŠEGRAD 3:3 (2:2)
Gradska dvorana u Foči
Gledalaca: 80
Sudije: Miroslav Bjelica i Slavoljub Gogić (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Bokonjić 3, 1:1 Ćaćić 6, 2:1 Milić 10, 2:2 Vukotić 13, 2:3 Ninković 24, 3:3 Filipović 30
Žuti kartoni: Todić, Bokonjić, Perišić (Med.fakultet Foča)
Crveni kartoni: Filip Filipović, Dragan Vilotić (Med.fakultet Foča) 39, Nemanja Ćaćić, Bojan Ninković (Višegrad) 39

MEDICINSKI FAKULTET FOČA: Vilotić, Filipović, Simović, Bokonjić, Vuković, Mališ, Todić, Milić, Perišić

VIŠEGRAD: Dučić, Savić, Filipović, Ninković, Krsmanović, Ajder, Pljevaljčić, Vukotić, Sarić, Ćaćić, Ninković, Batinić, Baranac

Ljubinje 12 : 9 Jahorina
Medi. fakultet 3 : 3 Zahumlje
Akademac 5 : 1 Višegrad
Glasinac 9 : 5 Radnički