09.10.2023 Administrator DC

Šampionat Republike Srpske, pregled 10. kola (video)

Drina - Slavija

Fudbalski šampionat Republike Srpske, njegovo 10 kolo donijelo nam je zanimljive utakmice. Koliko kvalitetne to znaju oni koji su bili na tribinama, takvih je iskreno bilo malo.

Derbi meč igrao se u Trebinju, a Leotar je na svom terenu dočekao Rudar Prijedor i slavili su Hercegovci sa 1:0.

Drina Zvornik je čekala Slaviju iz Istočnog Sarajeva u na kraju je bilo 2:0, za tim Drine.

U pregledu kola pogledajte sve utakmice i golove, naravno rezultate i stanje na tabeli.

Omarska

Fudbaleri “Omarske” i “Radnika” iz Bijeljine, u 10. kolu m-tel Prve lige Republike Srpske, odigrali su nerješeno 2:2. Remi je vrijedan za domaću Omarsku obzirom da su protiv favorita za titulu igrali 30 minuta sa igračem manje.
Utakmica, pred 800 domaćih i 30-ak gostujući navijača počelo je idealno za Omarsku. Već u 8. minutu Vedran Panić je umakao odbrani gostiju i rutinski savladao golmana gostiju.
Tri minute kasnije Uglješa Stevanović iz drugog pokušaja trese mrežu Omarske i izjednačuje na 1:1.
Radnik je nakon toga bio dosta opasniji i stvorio nekoliko izglednih prilika, ali je Vujičić danas bio zaista sjajan na golu. U 35. minutu, nakon kornera najviši u skoku je Stevanović koji svojim drugim golom donosi potpuni preokret i dovodi Radnik u vođstvo od 2:1.
Radnik je i nakon toga imao nekoliko odličnih prilika da riješi meč i dospije na lidersku poziciju.
U 43. minutu srčani Duško Stojnić je kolabirao na terenu i završio na kraju u bolnici. Omarska je u 4. minutu sudijske nadoknade, golom Milana Kovačevića uspjela izjednačiti.
Delegat meča je ovo ocjenio kao autogolom Ristanovića.
U drugom poluvremenu viđeno je mnogo manje lijepog fudbala, ali mnogo više emocija, stresa i povika na glavnog sudiju Maksimovića koji je svojim odlukama izazvao gnjev i navijača ali i igrača Omarske. Maksimović je igračima Omarske pokazao čak 12 žutih kartona, što je vjerovatno rekord u klupskoj istoriji.
Najviše bure je viđeno oko 60. minuta kad je Panić ostao ležati na travi, a gostujući igrači nisu izbacili loptu. To je izazvalo burne proteste i negodovanje igrača Omarske. Strasti su tada uzavrele, a u 64. minutu sudija Maksimović, zbog prigovora, pokazuje Mariju Sajaku drugi žuti odnosno crveni karton i Omarska ostaje sa igračem manje.
Do kraja utakmice viđena je prava”ludnica”, posebno na tribinama, ali i na terenu. Nakon povrede Jovičića Omarska je ostala bez oba štopera. Tada je u igru ušao trener-igrač Anando Krecelj i superiorno odigrao na toj poziciji.
Krecelj je do kraja utakmice izbio skoro sve i jednu loptu i vjerovatno je najzaslužniji što Radnik i sa igračem više nije stvorio mnogo opasnih situacija. Omarska se uz pomoć publike branila i odbranila i nagrađena je jednim bodom za sportski, časnu i poštenu borbu protiv protivnika.

Omarska – Radnik 2:2 (2:2)

Panić ‘8, Kovačević ‘45 – Stevanović ‘11, ‘35
Sudija: Marko Maksimović (Modriča) Gledalaca:800.
Žuti kartoni: Vujičić, Zdjelar, Panić, Lajić, Nišić Đ, Begović, Krecelj, Grahovac, Marin, Vračar (Omarska) Amidžić (Radnik)
Crveni karton: Sajak Mario (Omarska) u 64. minutu.

Omarska: Vujičić, Zdjelar, Sajak, Kopanja, Panić (Marin), Stojnić (Vračar), L.Nišić, Jovičić (Krecelj), Lajić, Kovačević, Đ.Nišić . Trener: Saša Keranović.

Po završetku utakmice trener Saša Keranović je za naš portal izjavio.

Saša Keranović, trener FK Omarska

– Veoma zahtjevna utakmica s obizom da nam je protivnik jedan od klubova koji imaju ambicije za povratak u Premijer ligu. U utakmicu smo ušli motivisani, praćeni velikom podrškom sa tribina, te su u takvom ambijentu igrači dali svoj maksimum. Ovo je veliki bod za nas, jer smo zadnjih pola časa igrali sa igračem manje. Pokazali smo da uz borbenost i ozbiljan pristup igri možemo stići do povoljnog rezultata, pa nam to daje veliku motivaciju za nastavak prvenstva – rekao je Keranović.

Sa ovim bodom, Omarska je ostala na poslednjem mjestu, ali će ovaj bod sasvim sigurno vrijediti na psihološkom planu.
Omarska je pomogla Rudar-Prijedor da ostane na liderskoj poziciji. Raduje što je i pored niza loših rezultata publika ostala uz klub.

Izvor:infoprijedor.ba

Sloboda 1 : 2 Velež
Ljubić 2 : 1 Romanija
Radnik 0 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 3 : 2 Slavija
Sutjeska 2 : 0 Modriča
Omarska 3 : 2 Kozara
Famos 2 : 2 Borac