Dobojlije upisale prvu trojku

DOBOJ – Fudbaleri dobojske Sloge su na otvaranju novog prvenstva na svom terenu minimalnim rezultatom 1:0 savladali ekipu Drine iz Zvornika. Utakmica je odigrana po velikoj vrućini iako je termin odigravanja bio u 18 sati.

Sloga je u prvom dijelu bila dosta nadmoćnija, imala je apsolutnu inicijativu na svojoj strani. Loptu su držali u nogama ali bez konkretnijeg učinka. Već u drugom minutu bilježimo stopostotnu šansu Dobojlija kada oči u oči sa golmnom gostiju izlazi David Knežević, međutim njegov udarac odlično brani Ružić. Do odlaska na odmor domaći imaju još nekoliko prilika, ali bez uspjeha. Na predah od 15 minuta se odlazi bez golova 0:0.

U nastavku Sloga je opet imala igru ali gola nije bilo sve do 85.minuta. Dosuđen je kazneni udarac za domaće, a siguran sa bijele tačke bio je Aleksandar Milaković za pobjedu dobojskog tima i tako su upisali startnu trojku.

SLOGA – DRINA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Milaković u 85.minutu (iz kaznenog udarca). Stadion: „Luke“. Gledalaca: 400. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Tomislav Gračanin i Milan Dujaković (oba iz Banja Luke). Kontrolor suđenja: Siniša Radić (Laktaši). Delegat: Dejan Zdjelar (Omarska). Žuti kartoni: Zajić (Sloga), Srđan Knežević, Ružić, Rakić, Ristović, Andrić (Drina).

SLOGA: Đulčić, Dadić, Džombić, Zajić, Radić (od 71.minuta Mujkić), Stevanović, Milaković, Šaula, David Knežević (od 86. Marković), Šujić (od 59. Božić), Ristić. Trener: Zoran Ćurguz.

DRINA: Ružić, Tvrdišić, Ćulum, Jokić, Rakić, Marković, Šarčević (od 59.Damjanović), Stanišić, Ristović (od 63. Erić), Andrić, Knežević. Trener: Bratislav Tešić.

Igrač utakmice: Aleksandar Milaković (Sloga)

Famos : Velež
Drina (Z) : Ljubić
BSK : Sloboda (MG)
Sutjeska : Rudar Prijedor
Borac : Laktaši
Leotar : Drina HE